
Powiat Drawski zainstaluje 87,5 kW systemów PV
Wiosną na dachach budynków należących do Powiatu Drawskiego (woj. zachodniopomorskie) powstaną instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 87,5 kW.
Wiosną na dachach budynków należących do Powiatu Drawskiego (woj. zachodniopomorskie) powstaną instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 87,5 kW.
Specjalizująca się w analizach globalnego rynku fotowoltaicznego firma konsultingowa IHS przedstawiła 10 najważniejszych jej zdaniem trendów, które będą mieć miejsce w globalnej branży PV w 2015 r.
Chiński rząd przedstawił kolejne założenia konsolidacji sektora producentów paneli fotowoltaicznych. Docelowo, do końca 2017 r. w Chinach ma działać 10 dużych producentów paneli PV.
Na polskim rynku pojawił się innowacyjny system konstrukcji wsporczej pod instalację fotowoltaiczną ze zmiennym kątem ustawienia stołu i nowatorskim sposobem łączenia słupa z ryglem.
Google inwestuje wraz z funduszem Prudential Capital Group w projekt ogromnej farmy fotowoltaicznej o nazwie Red Hills, którą w amerykańskim stanie Utah buduje norweski deweloper farm fotowoltaicznych Scatec Solar.
Zwrot w amerykańskiej polityce handlowej wobec importerów chińskich paneli fotowoltaicznych. Amerykański Departament Handlu ogłosił kilka dni temu, że chce znacząco obniżyć karne cła na panele PV „made in China”. Ta decyzja może jeszcze bardziej rozpędzić amerykański rynek fotowoltaiczny.
http://www.pv-tech.org/news/pakistan_approves_solar_net_metering_laws
Czeskie władze policzyły koszty systemu wsparcia producentów zielonej energii. Największym kosztem dla czeskiego budżetu są dopłaty do produkcji energii w systemach fotowoltaicznych.
Największy w globalnej branży PV zwolennik karnych ceł na import chińskich paneli fotowoltaicznych, czyli niemiecki producent paneli PV SolarWorld, tym razem sprzeciwił się przeprowadzeniu nowego dochodzenia mogącego doprowadzić do zwiększenia karnych ceł na import do Unii Europejskiej szkła solarnego „made in...
Indyjski rząd zwiększył ustalony wcześniej cel inwestycji OZE do roku 2022. Odpowiedzią na pojawiające sie coraz częściej przerwy w dostawach energii oraz braki energii w słabiej zelektryfikowanych częściach kraju ma być fotowoltaika.
Chiński potentat w produkcji paneli fotowoltaicznych Trina Solar poinformował o osiągnięciu rekordowej mocy standardowego, produkcyjnego polikrystalicznego modułu fotowoltaicznego.
Produkcja energii na położonej na Oceanie Indyjskim wyspie opierała się dotąd w 100% na imporcie ropy. Ten stan rzeczy zmienia jednak fotowoltaika.
Niemiecki państwowy bank KfW zapewni finansowanie w wysokości 654 mln euro dla projektów ogromnych elektrowni słonecznych typu CSP (Concentrated Solar Power), które powstaną w Maroko.
Światowa Organizacja Handlu (World Trade Organization – WTO) oceniła, że stosowane przez Stany Zjednoczone karne cła na import chińskich paneli fotowoltaicznych są niezgodne z zasadami wolnego handlu.
Niemiecka firma Schmid Group dostarczy linie technologiczne o potencjale 200 MW do fabryki ogniw i paneli fotowoltaicznych, którą w Rosji zbuduje firma z chińskim kapitałem.