
Polska firma pozyskała finansowanie na odnawialne źródła energii
Spółka Luneos Green Energy, wspomagana przez szwajcarski fundusz SUSI Partners, pozyskała środki na budowę projektów fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy 167 MW.
Spółka Luneos Green Energy, wspomagana przez szwajcarski fundusz SUSI Partners, pozyskała środki na budowę projektów fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy 167 MW.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył karę na firmę instalującą panele fotowoltaiczne za utrudnianie klientom odstępowania od umowy.
Zeszłoroczne inwestycje w globalnej energetyce zostały zdominowane przez fotowoltaikę. W najbliższych latach PV ma odpowiadać nawet za 95 proc. nowych mocy w sektorze energetycznym na świecie.
Grupa Boryszew podpisała 10-letni kontrakt Power Purchase Agreement (PPA). Ma on wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego zakładów grupy w Polsce.
Po zeszłorocznych wysokich cenach energii dla prosumentów w net-billingu nie ma już śladu. Koniec 2023 r. przyniósł kolejne pogorszenie warunków rozliczeń nadwyżek energii przekazywanej do sieci przez prosumentów korzystających z tego systemu.
Koreańscy badacze znaleźli tańszą alternatywę dla drogich systemów PVT, dającą możliwość maksymalizacji wykorzystania potencjału dachów do produkcji energii.
W ukraińskiej gminie Mikołajów uruchomiona została elektrownia fotowoltaiczna połączona z magazynem energii. Instalacja ma nie tylko zasilać budynek, w którym się znalazła, ale też zapewniać energię w razie przerw w dostawach prądu wskutek działań w pobliskiej strefie konfliktu...
Największy pochodzący z Europy sklep internetowy zabezpieczył 10-letnie dostawy zielonej energii elektrycznej. Zakontraktowana energia produkowana będzie przez farmy fotowoltaiczne.
Opracowane w Niemczech rozwiązanie PVProtect to nowy system gaśniczy przeznaczony do instalacji fotowoltaicznych. Zdaniem twórców pozwala na wczesnym etapie wykryć ognisko pożaru oraz je ugasić, zanim ogień zdąży się rozprzestrzenić i wywołać kosztowne straty...
Już we wtorek 16. stycznia rusza jedno z najważniejszych wydarzeń OZE w Polsce – SolarEnergy Expo w PTAK Warsaw EXPO. Jeśli wybierasz się na targi, koniecznie odwiedź stoisko Solfinity F3...
W swoich badaniach koreańscy naukowcy dowiedli, że modyfikacje w budowie modułu fotowoltaicznego na poziomie pojedynczych ogniw oraz w sposobie ich połączeń mogą pomóc w ochronie przed niekorzystnym wpływem zacienienia na uzyski energii.
Projekt BOOST to demonstrator pływającej elektrowni fotowoltaicznej wykonany na oceanie u wybrzeży hiszpańskiej wyspy La Palma (zwanej też La Isla Bonita – piękna wyspa). Wykorzystuje autorską technologię norweskiej firmy.
Zgodnie ze zmienionymi przepisami ustawy o odnawialnych źródłach energii prosumenci zgłaszający przyłączenie mikroinstalacji po 31 marca 2022 r. muszą się obowiązkowo rozliczać w systemie tzw. net-bilingu. Podatkowo dla przedsiębiorców to rozwiązanie może być wyzwaniem.
Przy jednej z fabryk w województwie opolskim powstała farma fotowoltaiczna przesyłająca energię do odbiorcy za pośrednictwem linii bezpośredniej. To pierwsza tego rodzaju inwestycja na polskim rynku OZE.
Fotowoltaika zapewni dostęp do czystej energii produkowanej ze słońca dla komend straży pożarnej w województwie mazowieckim. Zakup i montaż paneli został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Warszawie.