PGE wybrał wykonawcę farmy wiatrowej Karwice

PGE wybrał wykonawcę farmy wiatrowej Karwice
WinWind press

{więcej}Aldesa zdobyła kolejny w ostatnim czasie kontrakt na budowę farmy wiatowej w Polsce. Hiszpańska firma zbuduje dla PGE farmę wiatrową Karwice o mocy 40 MW. 

Farma wiatrowa Karwice, którą w woj. zachodnipomorskim buduje PGE, ma się składać z 16 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 2,5 MW. Przewidziany czas realizacji to 49 miesięcy. 

Zlecenie obejmuje także budowę infrastruktury przesyłowej w celu połączenia farmy wiatrowej Karwice z linią 110kV relacji Sianów – Sławno.

REKLAMA
REKLAMA

Wartość zamówienia dla konsorcjum firm Aldesa Nowa Energia i Aldesa Construcciones to 253,14 mln zł brutto. W przetaragu startowało też inne hiszpańskie konsorcjum Iberdrola Engineering and Construction Poland i Iberdrola Ingenieria y Construccion, które jednak złożyło ofertę droższą, wycenioną na 258,35 mln zł.

W tym tygodniu Aldesę jako głównego wykonawcę wybrano też w przetargu na budwę farmy wiatrowej o mocy 4 MW, która powstanie k. Działoszyna w woj. łódzkim. Czytaj więcej na ten temat: Hiszpanie z kontraktem na budowę kolejnej farmy wiatrowej w Polsce.

gramwzielone.pl