PEP zwiększa zyski dzięki produkcji energii wiatrowej

PEP zwiększa zyski dzięki produkcji energii wiatrowej
jlcwalker, flickr cc-by-2.0

{więcej}W I kwartale 2014 r. czołowy deweloper i operator farm wiatrowych w Polsce Polish Energy Partners (PEP) poprawił wyniki finansowe w stosunku do I kw. 2013 r. dzięki lepszym warunkom wietrzności i wydajniejszej pracy turbin. 

Przychody PEP za I kw. 2014 r. wyniosły 42,2 mln zł przy zysku operacyjnym w wysokości 10,4 mln zł, a w ujęciu netto – 5,7 mln zł. 

Przychody PEP były o 3,7 mln zł wyższe stosunku do przychodów na poziomie 38,5 mln zł w analogicznym okresie roku wcześniejszego. To zasługa przede wszystkim efektywniejszej pracy należących do PEP farm wiatrowych – Łukaszów i i Modlikowice na Dolnym Śląsku oraz farmy wiatrowej koło Pucka. 

REKLAMA
REKLAMA

Oprócz energetyki wiatrowej PEP działa także na rynku energii biomasowej oraz kogeneracji. Obecnie spółka notowana na GPW przygotowuje projekt elektrowni biomasowej o mocy 30 MW, a dalsze plany inwestycyjne uzależnia od ostatecznego kształtu ustawy o OZE. 

– Ta ustawa stwarza pewną bazę dla dalszego rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. Daje szansę technologiom, które są dziś najskuteczniejsze i najtańsze. Jest zatem jasne, że pierwsze aukcje będą wygrywać wiatraki lądowe i zakłady spalające biomasę w dedykowanych instalacjach – powiedzial podczas wczorajszej debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” prezes PEP Zbigniew Prokopowicz (za „Parkiet”).

gramwzielone.pl / „Parkiet”