Tauron poszukuje projektów farm wiatrowych

Tauron poszukuje projektów farm wiatrowych
BlueFreeze flickr cc-by-2.0

{więcej}W oczekiwaniu na ustawę o odnawialnych źródłach energii, Tauron poszukuje projektów farm wiatrowych, które mógłby kupić. Jak przyznał prezes Taurona, Dariusz Lubera, spółka rozgląda się obecnie za możliwością budowy lub przejęć projektów wiatrowych, tak aby oddać je do użytku jeszcze przed wejściem w życie ustawy o OZE i tym samym korzystać ze wsparcia w ramach obowiązującego systemu zielonych certyfikatów. 

Według prezesa grupy Tauron, jeśli chodzi o projekty farm wiatrowych, to w grę wchodzi tylko finansowanie pozabilansowe.

– Moglibyśmy utworzyć na ten cel spółkę specjalnego przeznaczenia, w której nie chcielibyśmy mieć kontroli. Konieczne byłoby pozyskanie inwestorów zewnętrznych – mówi Dariusz Lubera (za PAP).

REKLAMA
REKLAMA

Obecnie w „odnawialnym” portfolio Taurona jest 182 MW farm wiatrowych, 135 MW elektrowni wodnych i 100 MW bloków na biomasę. Spółka podtrzymuje, że do 2020 r. chce posiadać w sumie 800 MW farm wiatrowych. 

Lubera poinformował także, że trwają prace nad niewielką aktualizacją strategii, ale spółka nie zmienia swoich planów i do 2022 roku przeznaczy na inwestycje 37-42 mld zł.

gramwzielone.pl/ za PAP