PGE wybrało wykonawcę farmy wiatrowej o mocy 90 MW

PGE wybrało wykonawcę farmy wiatrowej o mocy 90 MW
winwind press

{więcej}Ogromną farmę wiatrową Lotnisko dla Polskiej Grupy Energetycznej zbuduje konsorscjum spółek francuskiego koncernu Alstom. Na realizację zamówienia ma 20 miesięcy. 

Farma wiatrowa Lotnisko powstanie na terenie powiatów lęborskiego, wejherowskiego i puckiego, a jej moc ma wynieść 90 MW. Projekt będzie się składać z 30 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 3 MW. 

Wśród firm, ktore zgłosiły chęć udziału w przetargu na dostawę, montaż i uruchomienie elektrowni wiatrowych wchodzących w skład farmy wiatrowej Lotnisko, były: konsorcjum Eltel Networks Olsztyn i Mega z Gdyni, SAG Elbud Gdańsk, konsorcjum Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia, Erbud i Tele Fonika Kable, konsorcjum GES Siemsa oddział w Polsce i Global Energy Services Siemsa, konsorcjum Iberdrola Engineering and Construction Poland oraz Iberdrola Ingenieria y Construccion, konsorcjum CJR Polska i Candido Jose Rodrigues. Do przetargu dopuszczono jednak tylko 5 ofert. 

REKLAMA
REKLAMA

W rozstrzygniętym właśnie przetargu wartość zwycięskiej oferty złożonej przez Alstom wyniosła 81,14 mln euro. Inne firmy dopuszczone do postępowania złożyły oferty droższe. Vestas złożył ofertę na 87,9 mln euro, a Siemens na 90,5 mln euro. O wyłonieniu wykonawcy zdecydowało kryterium ceny. 

Ostatnim zrealizowanym przez PGE projektem wiatrowym jest farma wiatrowa Resko o mocy 14 MW. Farmę wiatrową Resko zbudowało konsorcjum Aldesy. PGE planuje rozbudowę projektu Resko, a jego moc może wzrosnąć w drugim etapie o 76 MW. 

gramwzielone.pl