Nowy gracz w polskim offshore

Nowy gracz w polskim offshore
fot. SeaZip

PŻB Offshore, spółka zależna Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (znanej również jako Polferries), podpisała umowę konsorcjum z SeaZip Offshore Services. To firma zajmująca się projektowaniem i budową statków, działająca w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.

Holenderska spółka SeaZip Offshore Services jest częścią JR Shipping Group. Działa od 2010 roku w żegludze morskiej, oferując morskie statki serwisowe i pomocnicze.

PŻB Offshore to powołana w lutym tego roku spółka, która ma uczestniczyć w polskich projektach offshore i w przedsięwzięciach zagranicznych. Zawarcie umowy konsorcjum między PŻB Offshor a SeaZip Offshore Services poprzedzone było podpisaniem w Harlingen w Holandii listu intencyjnego o współpracy.

REKLAMA

W ostatnim czasie aktywnie angażujemy się w budowę sieci i zdobywanie wiedzy o rozwijającym się rynku morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Naszym celem jest budowanie międzynarodowych zdolności do obsługi floty polskich projektów offshore oraz aktywność we wspólnych projektach za granicą – powiedział Jan Reier Arends, właściciel zarządzający SeaZip Offshore Service.

REKLAMA

Flota SeaZip

Holenderska spółka koncentruje się na projektowaniu statków serwisowych do obsługi m.in. morskich farm wiatrowych oraz transportu personelu (SOV/WTW). Obecnie operuje 11 statkami.

Partnerstwo z Seazip wnosi do naszej firmy realną i ważną wartość, która zostanie wykorzystana w naszych lokalnych projektach. To bardzo ważny moment nie tylko dla grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, ale także dla całego polskiego przemysłu morskiego i rozwijającej się jego części, czyli morskiej energetyki wiatrowej – stwierdził Radosław Marciniak, prezes zarządu PŻB Offshore.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.