W gminie Małogoszcz powstanie farma wiatrowa o mocy 24 MW. Mieszkańcy są "za"

W gminie Małogoszcz powstanie farma wiatrowa o mocy 24 MW. Mieszkańcy są "za"
Vestas press

{więcej}„Chcemy budowy wiatraków – bo chcemy również rozwoju gminy” takimi słowami mieszkańcy Gminy Małogoszcz zwrócili się do władz, udzielając swojego poparcia budowie farmy wiatrowej. Petycja wraz z prawie 600 podpisami została wczoraj przedstawiona podczas sesji rady Gminy Małogoszcz. Mieszkańcy podkreślają w niej, że taka inwestycja jest szansą na rozwój dla całej Gminy i nie można z niej rezygnować. 
 
Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, przedstawiciele mieszkańców Gminy Małogoszcz złożyli na ręce Jana Głogowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz, oraz Adama Świerczyńskiego, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Małogoszcz list wyrażający poparcie lokalnej społeczności dla budowy farmy wiatrowej. Petycja została podpisana przez prawie 600 mieszkańców z 5 sołectw: Wygnanów, Żarczyce Duże, Mieronice, Wola Tesserowa i Rembieszyce, na których to obszarach planowana jest budowa wiatraków.
 
Mieszkańcy, którzy z farmą wiatrową wiążą spore nadzieje, deklarują, że nie wpłynie ona na ich codzienne życie ani na prowadzoną przez nich działalność rolniczą. Podkreślają także, że na realizacji tej inwestycji skorzysta cała gmina. Oprócz wpływów do budżetu z tytułu podatków, szacowanych na ponad 600 0000 złotych rocznie, zostaną zmodernizowane linie energetyczne w okolicy oraz rozbudowane drogi. Mieszkańcy zwracają także uwagę na dotychczasowe zaangażowanie inwestorów w życie lokalnej społeczności, m.in. dofinansowanie OSP w Woli Tesserowej i wyjazdu dzieci ze szkół Złotnikach i Rembieszycach na zielona szkołę czy zakup wyposażenia do lokalnych świetlic.
 
Delegacja mieszkańców spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez władze Małogoszcza. „Cieszę się, że mieszkańcy zorganizowali się i zebrali tak dużą ilość podpisów oraz, że taka inicjatywa wychodzi bezpośrednio od nich. Świadczy to o ich poważnym podejściu do tego tematu a także o tym, że mają na uwadze dobro całej gminy, która skorzysta na tej inwestycji. Potwierdza to także naszą decyzję o zaangażowaniu się w ten projekt, która podjęliśmy już wcześniej” – powiedział Jan Głogowski, Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz.
 
Inwestorami, którzy wspólnie prowadzą pracę nad projektem budowy farmy wiatrowej na terenie Gminy Małogoszcz są Green Power Development i Contino Wind Group. Planowany park wiatrowy miałby składać się z maksymalnie 8 turbin o łącznej mocy 24MW. 

materiał prasowy

REKLAMA
REKLAMA