Kim jest nowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej?

Kim jest nowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej?
Moe, flickr cc-by-2.0

{więcej}Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej po raz kolejny w tym roku wybrało prezesa zarządu, po tym jak z funkcji tej ustąpił wybrany na nią w styczniu br. Jarosław Pole. 

Na nowego prezesa PSEW wybrano Wojciecha Cetnarskiego z firmy Wento. Oprócz niego, w skład zarządu stowarzyszenia reprezentujacego interesy polskiej branży wiatrowej wchodzą jeszcze Arkadiusz Sekściński, Agnieszka Wojnarowska i Dagmara Żygowska. 

Stanowisko prezesa PSEW było wolne po tym, jak niespodziewanie z pełnienia tej funkcji zrezygnował Jarosław Pole z firmy EDP Renovaveis, który na stanowisko prezesa PSEW został wybrany w styczniu br. i zastąpił na nim Krzysztofa Prasałka. 

REKLAMA
REKLAMA

Z branżą energetyki wiatrowej Cetnarski jest zwiazany od 1997 roku, kiedy przy jego udziale powołano spółkę Polish Energy Partners (PEP) zajmującą się dewelopmentem projektów wiatrowych, a w latach 1997-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu PEP. Z branżą energetyki wiatrowej – oprócz spółek PEP i Wento – był związany także poprzez dewelopera farm wiatrowych Norvento Polska. Wojciech Cetnarski studiował na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza i na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Inżynierii Lądowej.

Wento to spółka działająca na polskim rynku energii wiatrowej od 2010 roku. Została utworzona przez fundusz Enterprise Investors, a  Wojciech Cetnarski od maja 2012 r. pełni w niej funkcję prezesa zarządu. 

Celem spółki Wento jest realizacja farm wiatrowych o mocy kilkuset megawatów. Firma che pozyskiwać projekty w końcowej fazie deweloperskiej w celu doprowadzenia ich do fazy budowy. Gotowe projekty mają być sprzedawane inwestorom strategicznym i finansowym. 
gramwzielone.pl