MG przyznało unijne dotacje na budowę kolejnych farm wiatrowych

MG przyznało unijne dotacje na budowę kolejnych farm wiatrowych
foto: Images of Money, flickr cc-by-2.0

{więcej}Ministerstwo Gospodarki, które odpowiada za dystrybucję unijnych dotacji z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, poinformowało o przyznaniu kolejnych dotacji na OZE. Wśród beneficjentów są deweloperzy farm wiatrowych. 


Ministerstwo Gospodarki podpisało kolejne umowy o dofinansowanie w ramach konkursów nr  1/9.4/POIiŚ/2009 i 2/9.4/POIiŚ/2010 dla działania 9.4 „Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych” Priorytetu IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna”.

Unijną dotację otrzyma firma Zakład Usługowo-Handlowy Czesław Szymański, która zamierza wybudować farmę wiatrową o mocy 4,5 MW w znajdującej się w woj. łódzkim miejscowości Rusiec. Całkowity koszt projektu to 27,2 mln zł, a kwota dotacji wynosi 12,5 mln zł. 

REKLAMA
REKLAMA

Beneficjentem jest także spółka Eolica Postolin, która na budowę farmy wiatrowej koło miejscowości Postolin otrzyma 40 mln zł, przy czym całkowita wartość projektu to 166,7 mln zł. 

Unijne środki z działania 9.4 trafią także do firmy Nowotna Farma Wiatrowa, która zbuduje park wiatrowy o mocy 40 MW w miejscowości Ostaszewo. Całkowity koszt projektu to 269,6 mln zł, a kwota przyznanego dofinansowania wynosi 40 mln zł. 

Kolejnym beneficjentem jest firmaViking Energy, która otrzymała 10,9 mln zł na warty 27,8 mln zł projekt farmy wiatrowej o mocy 4 MW w miejscowości Włynkówko. 

Unijna dotacja wesprze także budowę zlokalizowanej na Dolnym Śląsku farmy wiatrowej Jędrzychowice, której moc wyniesie 26 MW, a której całkowity koszt to 180,2 mln zł. Wartość dotacji w tym wypadku to 39,9 mln zł. 
gramwzielone.pl