Portugalczycy zbudują w Polsce kolejną farmę wiatrową

Portugalczycy zbudują w Polsce kolejną farmę wiatrową
EDP press

{więcej}EDP Renovaveis otrzymał kredyt na budowę farmy wiatrowej o mocy 80 MW. Będzie to kolejna inwestycja portugalskiego koncernu w Polsce. 

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, na budowę swojej kolejnej farmy wiatrowej w naszym kraju EDP Renovaveis pożyczy 72 mln euro. Umowa kredytowa chroni Portugalczyków przed niekorzystnymi zmianami kursu EUR/PLN. 

– Oczekujemy, że środki te będą w naszej dyspozycji już na początku 2014 r. Porozumienie z EBOR opiera się na spłacie kredytu w długim okresie czasu w miejscowej walucie i na atrakcyjnych warunkach – Polska Agencja Prasowa powołuje się na komunikat EDP Renovaveis. 

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja będzie realizowana w formule project finance, a jak informuje portugalska firma, łączna wartość jej dotychczasowych inwestycji realizowanych za pomocą project finance w Europie Wschodniej wynosi już 445 mln euro. 

W październiku br. portugalski koncern rozpoczął budowę farmy wiatrowej koło Iłży, której moc wyniesie 60 MW. We wrześniu br. EDP oddał do użytku farmę wiatrową w wielkopolskiej gminie Gołańcz, której moc wynosi 79,5 MW, a następnie farmę wiatrową Zgorzelec-Jędrzychowice o mocy 50 MW. Obok wspomnianych inwestycji EDP posiada w naszym kraju także farmy wiatrowe Margonin i Korsze, których moc wynosi odpowiednio 120 i 70 MW. 

EDP to trzeci największy deweloper farm wiatrowych na świecie. Obecnie Portugalczycy realizują projekty OZE – głównie farmy wiatrowe i fotowoltaiczne – w 11 krajach – w USA, Kanadzie, Brazylii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Polsce i Portugalii.
gramwzielone.pl