Siemens dostarczy 130 turbin na pierwszą morską farmę wiatrową w USA

Siemens dostarczy 130 turbin na pierwszą morską farmę wiatrową w USA
siemens press

{więcej}Niemiecki producent elektrowni wiatrowych zdobył kolejny duży kontrakt w USA. Tym razem dostarczy swoje turbiny do pierwszego amerykańskiego projektu offshore. 

Siemens podpisał umowę na dostawę elektrowni wiatrowych z deweloperem projektu o nazwie Cape Wind w stanie Massachusetts. Niemiecka firma dostarczy do niego 130 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 3,6 MW.

Co więcej, Siemens kupi udziały w projekcie warte 100 mln dol. Koszt budowy morskiej farmy wiatrowej Cape Wind szacowany jest na 2,6 mld dol. 

REKLAMA
REKLAMA

Siemens już teraz jest największym producentem morskich elektrowni wiatrowych, a model o mocy 3,6 MW, który zostanie wykorzystany w projekcie Cape Wind, jest najczęściej instalowaną turbiną wiatrową na świecie. 

Mimo, że Stany Zjednoczone są jednym z największych producentów energii wiatrowej, na terenie USA nie działa jeszcze żadna morska farma wiatrowa. Administracja federalna szacuje tymczasem, że potencjał morskiej energetyki wiatrowej w USA wynosi ok. 1 tys. GW. 

Dla Siemensa kontrakt na dostawę elektrowni wiatrowych dla projektu Cape Wind to drugi wielki sukces odniesiony na rynku amerykańskim w tym miesiącu. W połowie grudnia niemiecki producent podpisał wartą ponad 1 mld dolarów umowę na dostawę 448 elektrowni wiatrowych na farmę wiatrową w stanie Iowa, której właścicielem jest fundusz MidAmerican Energy Holdings zarządzany przez amerykańskiego miliardera Warrena Buffeta. 
gramwzielone.pl