Europejski debiut nowej turbiny Vestas w Polsce

Europejski debiut nowej turbiny Vestas w Polsce
Vestas press

{więcej}Duński Vestas, globalny lider w produkcji elektrowni wiatrowych poinformował, że jego nowa turbina, model V110-2.0 MW, zostanie wykorzystana po raz pierwszy w Europie na zlokalizowanej koło Gdańska farmie wiatrowej Ostaszewo. 

Dostawa i montaż 20 turbin V110-2.0 MW na farmę wiatrową Ostaszewo są przewidziane na czwarty kwartał 2014 r. Umowa z Vestas obejmuje także 15-letni serwis. Nowe turbiny, które są w ofercie duńskiego producenta od kwietnia br., zostaną zainstalowane w Europie po raz pierwszy. Wcześniej Vestas podpisał umowę na dostawę V110-2.0 MW o łącznej mocy 950 MW na rynek amerykański. 

REKLAMA

Inwestycja jest realizowana przez wywodzącą się z Hiszpanii firmę Taiga Mistral za pośrednictwem spółki celowej Nowotna Farma Wiatrowa Sp. z o.o. Farma wiatrowa Ostaszewo będzie trzecią farmą wiatrową zbudowaną przez Hiszpanów w naszym kraju, dzięki czemu portfolio gotowych projektów wiatrowych Taiga Mistral w Polsce wzrośnie do 90 MW. 

REKLAMA

Kredyt na budowę farmy wiatrowej koło Gdańska w wysokości 183,8 mln zł przyznał Bank Ochrony Środowiska. BOŚ zawarł ponadto z firmą Nowotna Farma Wiatrowa Sp. z o.o. dodatkowe umowy kredytowe oraz umowy na transakcje skarbowe. Łączna wartość umów zawartych przez oba podmioty wynosi 320,8 mln zł.

gramwzielone.pl