Niemiecki producent elektrowni wiatrowych zmienił nazwę

Niemiecki producent elektrowni wiatrowych zmienił nazwę
Senvion press

{więcej}Jeden z największych producentów elektrowni wiatrowych na świecie, niemiecki REpower Systems SE zmienia nazwę i od tego tygodnia będzie funkcjonować pod nazwą Senvion. 

Wywodzący się z Niemiec, a aktualnie należący do hinduskiej Grupy Suzlon, REpower Systems SE to 5. największy producent elektrowni wiatrowych na świecie. Firma produkuje elektrownie wiatrowe pod nazwą REpower od 2001 roku. 

Prawa do stosowanej dotychczas nazwy REpower należały jednak do szwajcarskiego operatora energetycznego, który wcześniej funkcjonował jako Ratia Energie AG, ale w 2010 roku zmienił nazwę na Repower AG. Wspólna nazwa ze szwajcarską firmą skłoniła właścicieli producenta elektrowni wiatrowych do zmiany nazwy. 

REKLAMA
REKLAMA

– Nazwa „Senvion” może być kojarzona ze słowami innowacja (ang. innovation), energia (ang. energy) i wiatr (ang. wind), co podkreśla nasze ukierunkowanie na energetykę odnawialną – komentuje zmianę nazwy Andreas Nauen, CEO REpower Systems SE. 

Mający siedzibę w Hamburgu i zatrudniający 3,3 tys. pracowników Senvion do tej pory zainstalował na całym świecie ponad 5 tys. turbin wiatrowych. Elektrownie wiatrowe Senvion pracują także na wielu farmach wiatrowych w Polsce. W swoim asortymencie Senvion posiada lądowe turbiny o mocy od 1,8 MW do 3,4 MW, a także dwa modele morskich turbin wiatrowych o mocy 5 i 6,15 MW. 

Ostatnim dużym zamówieniem na elektrownie wiatrowe, które zdobyła niemiecka firma, jest dostawa 103 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 266 MW do 24 projektów społecznych farm wiatrowych, które powstaną na terenie landu Schleswig-Holstein. Kontrakty zostały zawarte ze spółką Schleswig-Holstein GmbH Wind skupiającą inwestorów zamierzających zbudować elektrownie wiatrowe w swoich gminach. 

gramwzielone.pl