EBOiR zainwestuje w farmę wiatrową w woj. podlaskim

EBOiR zainwestuje w farmę wiatrową w woj. podlaskim
EDPR press

{więcej}We wschodniej Polsce, w miejscowości Orla, powstanie farma wiatrowa o mocy 37,5 MW – 15 turbin o mocy 2,5 MW. Jej budowę sfinansuje Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), który pożyczy na ten cel 22 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona w połowie 2015 roku.

Jak informuje PAP, z wyliczeń EBOiR wynika, że dzięki inwestycji będzie można zaoszczędzić 57 tys. 400 ton emisji CO2 do atmosfery. Przedstawiciele banku podkreślają, że w kraju zdominowanym przez węgiel realizacja unijnych celów klimatycznych i osiągnięcie zaplanowanego celu udziału OZE w całkowitym miksie energetycznym wymaga silnego impulsu w sektorze zielonych energii.

REKLAMA

– Jesteśmy dumni z tego, że wspieramy budowę farmy wiatrowej w Orli. To element naszych wysiłków we wzmacnianiu sektora zielonej energii w Polsce – powiedział koordynator ds. OZE w EBOiR Grzegorz Zieliński (za PAP).

REKLAMA

Jak dotąd EBOiR zainwestował ponad 6,3 mld euro we wszystkich sektorach polskiej gospodarki, a całkowita wartość tych projektów przekracza 33 mld euro.

gramwzielone.pl