EDP Renovaveis zakończył budowę farmy wiatrowej na Mazowszu

EDP Renovaveis zakończył budowę farmy wiatrowej na Mazowszu
EDP press

{więcej}Portugalski deweloper farm wiatrowych firma EDP Renovaveis we współpracy z Geo Renewables SA zakończył budowę jednej z największych farm wiatrowych na Mazowszu. Farma zlokalizowana jest koło Iłży w powiecie radomskim.

Farma wiatrowa Iłża składa się z 25 turbin o mocy 2,0 MW każda. Turbiny zainstalowane zostały na wieżach o wysokości 105 m.

Dla portugalskiej firmy EDP, która projekty wiatrowe w naszym kraju realizuje za pośrednictwem swojej polskiej spółki EDP Renewables Polska Sp. z o.o., będzie to już kolejna farma wiatrowa uruchomiona w Polsce w ostatnim czasie. We wrześniu 2013 r. EDP oddało do użytku farmę wiatrową w wielkopolskiej gminie Gołańcz, której moc wynosi 79,5 MW, a następnie farmę wiatrową Zgorzelec-Jędrzychowice o mocy 50 MW. 

REKLAMA
REKLAMA

Obok wspomnianych inwestycji EDP posiada w naszym kraju także farmy wiatrowe Margonin i Korsze, których moc wynosi odpowiednio 120 i 70 MW. Do 2016 roku Portugalczycy zapowiadają uruchamianie w Polsce ok. 100 MW elektrowni wiatrowych rocznie. 

EDP to trzeci największy deweloper farm wiatrowych na świecie. Obecnie Portugalczycy realizują projekty OZE – głównie farmy wiatrowe i fotowoltaiczne – w 11 krajach – w USA, Kanadzie, Brazylii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Polsce i Portugalii. 

gramwzielone.pl