Niemieckie miasto kupi od RWE udziały w farmie wiatrowej

Niemieckie miasto kupi od RWE udziały w farmie wiatrowej
RWE press

{więcej}Firma RWE Innogy sprzeda lokalnej gminie 49% udziałów w projekcie farmy wiatrowej realizowanej w pobliżu miejscowości Bedburg. 

Rozwój energetyki odnawialnej w Niemczech przybiera coraz bardziej obywatelski charakter. W OZE inwestują tam gospodarstwa domowe i lokalne władze, które dzięki temu zarabiają na produkcji zielonej energii. 

Przykładem tego trendu jest zakup 49% udziałów w projekcie farmy wiatrowej Königshovener Höhe, który realizuje RWE Innogy. Projekt powstaje w pobliżu miasta Bedburg w zachodnich Niemczech.

REKLAMA
REKLAMA

Farma wiatrowa Königshovener Höhe będzie się składać z 21 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 67 MW. Inwestycja powstanie na terenach po odkrywkowej kopalni węgla. Jej budowa ruszy w najbliższych tygodniach. 

– Transformacja systemu energetycznego dotarła na lokalny poziom już dawno temu. Korzystając z tego byliśmy w stanie wejść w partnerstwo z RWE Innogy, a dzięki niemu w zyskach z produkcji energii będą partycypować obywatele miasta Bedburg za pośrednictwem miejskiego budżetu – komentuje burmistrz miasta Bedburg Gunnar Koerdt.

Firma RWE Innogy posiada farmy wiatrowe o łącznej mocy 2,1 GW, z czego ok. 400 MW to projekty na morzu. RWE jest aktywnym inwestorem także na rynku energii wiatrowej w Polsce. Łączny potencjał wszystkich elektrowni wiatrowych RWE w naszym kraju wynosi już 197 MW. W Polsce RWE posiada farmy wiatrowe w Nowym Stawie (45,1 MW), Taciewie, Suwałkach (41,4 MW), Tychowie (34,5 MW), Pieckach (32 MW) i Krzęcinie (14 MW). 

gramwzielone.pl