PEP będzie przejmować projekty wiatrowe

PEP będzie przejmować projekty wiatrowe
Jorge Lascar, flickr cc-by-2.0
{więcej}Jak poinformował Polish Energy Partners (PEP) jednym z planów inwestycyjnych spółki są przejęcia firm z sektora OZE. Firma nie chce jednak jak na razie informować o szczegółach.
 
Jak podaje PEP w wydanym komunikacie, rozważane jest poszerzenie zakresu działalności grupy kapitałowej spółki poprzez przejęcia przez firmę aktywów w sektorze energetycznym, także w obszarze energetyki odnawialnej, w tym formie aportu części aktywów energetycznych firmy Polenergia Holding, która jest własnością pośredniego większościowego akcjonariusza spółki PEP. 

– Do przyjęcia takiej strategii skłaniają pojawiające się okazje inwestycyjne, poprawiające się otoczenie makroekonomiczne i regulacyjne dotyczące prowadzenia inwestycji w sektorze energetycznym, w tym również w sektorze OZE oraz możliwości finansowania projektów – podała spółka.

REKLAMA

W wydanym oświadczeniu PEP przyznał, że realizacja długoterminowego programu inwestycyjnego uzależniona jest od pozyskania dodatkowego kapitału. Spółka rozważa jego pozyskanie z rynków dłużnych, ale także od aktualnych akcjonariuszy spółki, jak i nowych inwestorów. Celem przejęcia aktywów jest wzrost wartości spółki poprzez pozyskanie nowych, wartościowych aktywów i projektów. 

REKLAMA

Czytaj również: PEP zainwestuje 486 mln zł w farmy wiatrowe w 2014 r.

gramwzielone.pl