RWE czeka z inwestycjami na polskim rynku wiatrowym

RWE czeka z inwestycjami na polskim rynku wiatrowym
RWE press

{więcej}Janusz Moroz, wiceprezes RWE Polska, zapowiedział, że jego firma będzie kontynuować inwestycje na polskim rynku energetyki wiatrowej, ale pod warunkiem, że projektowane przez rząd zmiany dotyczące systemu wsparcia dla OZE będą zgodne z jego oczekiwaniami. 

Obecnie RWE ma w naszym kraju sześć farm wiatrowych o łącznej mocy 197 MW. W wywiadzie dla „RZ” Janusz Moroz informuje, że w planach koncernu dotyczących inwestycji na polskim rynku energii wiatrowej jest miejsce na kolejne projekty wiatrowe, jednak z ich realizacją RWE „czeka na sprzyjające warunki do inwestowania”.

Janusz Moroz zaznacza, że RWE będzie kontynuować inwestycje w nowe farmy wiatrowe „jeśli legislacja przyjmie kierunek zgodny z oczekiwaniami RWE”. 

REKLAMA
REKLAMA

W wywiadzie dla „RZ”, Janusz Moroz skomentował też plany wprowadzenia nowego systemu wsparcia dla OZE, zaznaczając, że jest za wcześnie, aby podejmować się jego oceny. 

– Na pewno dobrze oceniamy fakt, że projekt uzyskał akceptację Komitetu Stałego Rady Ministrów. Bardzo ważne, by jak najszybciej przeszedł do etapu prac parlamentarnych. Niepewność legislacyjna trwa za długo – prace nad ustawą toczą się już trzy lata. Co do samego projektu, to rozwija się w dobrym kierunku, ale ciągle jest za dużo niewiadomych, by dokonać jednoznacznej jego oceny. Zostały w projekcie jeszcze nieliczne, ale bardzo istotne kwestie, które wymagają zmian, żeby ustawa mogła poprawnie funkcjonować. To np. możliwość ograniczania udziału w aukcjach niektórych technologii – w  tym energetyki wiatrowej. Liczymy, że te kwestie zostaną dopracowane na etapie prac parlamentarnych – mówi wiceprezes RWE na łamach „Rzeczpospolitej”.

gramwzielone.pl