CBA chce wszczęcia postępowania ws. budowy farm wiatrowych na Podlasiu

CBA chce wszczęcia postępowania ws. budowy farm wiatrowych na Podlasiu
EDP Renovaveis press

{więcej}Centralne Biuro Antykorupcyjne chce wszczęcia postępowania w związku z możliwością przekazania pieniędzy gminie Przerośl (woj. podlaskie) przez firmy stawiające tam farmy wiatrowe. CBA złożyło już w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.
 
Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował PAP, że w środę CBA przesłało do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach w woj. podlaskim zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z aktami kontroli w urzędzie gminy Przerośl.

Jak informuje PAP, sprawa dotyczy kontroli procedur dotyczących rozporządzania mieniem komunalnym przez gminę Przerośl. Postępowanie obejmowało lata 2005-2013.

REKLAMA

Podczas przeprowadzonej kontroli CBA sprawdziło, czy prywatne firmy stawiające farmy wiatrowe sponsorowały gminę, aby ta potem dokonywała zmian w miejscowym studium oraz planie zagospodarowania przestrzennego w zakresie możliwości budowy farm wiatrowych.
 
– Podczas kontroli agenci CBA ujawnili fakty przemawiające za tym, że mogło dojść o naruszenia lub złamania prawa – powiedział Dobrzyński (za PAP).

REKLAMA

Z informacji przekazanych przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszarda Tomkiewicza wynika, że prokuratura prowadziła już postępowanie w tej sprawie, ale umorzyła śledztwo w ubiegłym roku.  – Jeśli będą nowe fakty w tej sprawie, wtedy prokuratura podejmie śledztwo – podsumował Tomkiewicz (za PAP).

gramwzielone.pl