Moc farm wiatrowych GK PGE wzrośnie do 311 MW

Moc farm wiatrowych GK PGE wzrośnie do 311 MW
Imágenes de Iberdrola flickr cc-by-2.0

{więcej}Już wkrótce, po uruchomieniu farmy wiatrowej Wojciechowo o mocy 28 MW, łączna moc farm wiatrowych należących do grupy PGE wyniesie 311 MW.

W grupie kapitałowej PGE farmy wiatrowe podzielone są pomiędzy dwie spółki: PGE Energia Odnawialna, w ramach której pracują cztery farmy wiatrowe o łącznej mocy 152 MW, oraz PGE Energia Natury, gdzie działa pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 131 MW.

Z danych przedstawionych przez Urząd Regulacji Energetyki wynika, że moc zainstalowana farm wiatrowych w Polsce wyniosła na koniec 2013 roku 3389,5 MW.

REKLAMA
REKLAMA

Obecnie planowane inwestycje deweloperskie farm wiatrowych spółki PGE Energia Natury obejmują projekty o łącznej mocy kilkuset megawatów. Projekty znajdują się na różnym etapie realizacji, prace realizowane są m.in. w projekcie Karwice w województwie zachodniopomorskim, gdzie trwa postępowanie przetargowe na budowę farmy wiatrowej o łącznej mocy 40 MW, a jej uruchomienie planowane jest w III kw. 2015 roku.

Grupa kapitałowa PGE poinformowała, że prowadzi „Program Integracji Aktywów Wiatrowych w Ramach Struktur GK PGE”, którego celem jest m.in. przeprowadzenie integracji zakupionych aktywów wiatrowych w ramach grupy. Docelowo PGE Energia Odnawialna miałaby zajmować się elektrowniami wodnymi, a PGE Energia Natury skonsolidowałaby aktywa energetyki wiatrowej w grupie kapitałowej PGE.

gramwzielone.pl