
Francuzi kupili duży bateryjny projekt na Śląsku
Deweloper odnawialnych źródeł energii związany z francuskim koncernem energetycznym EDF sfinalizował zakup drugiego dużego projektu bateryjnego magazynowania energii w Polsce.
Deweloper odnawialnych źródeł energii związany z francuskim koncernem energetycznym EDF sfinalizował zakup drugiego dużego projektu bateryjnego magazynowania energii w Polsce.
Czołowa firma z krajowego rynku prosumenckiego po trudnym okresie wynikającym ze spadku inwestycji w domowe instalacje fotowoltaiczne stopniowo poprawia kondycję finansową. To w dużej mierze zasługa zleceń w ramach programu Czyste Powietrze...
Dynamicznie rozwijający się rynek fotowoltaiczny w Polsce zyskuje nowego gracza. EcoFlow, światowy lider w dziedzinie przenośnych systemów zasilania i magazynowania energii, wprowadza na polski rynek rozwiązania, które zmieniają podejście do niezależności energetycznej w domach...
Rosnące zapotrzebowanie na efektywne zarządzanie energią sprawia, że inwestycje w magazyny energii stają się kluczowe zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm. To krok w stronę niezależności energetycznej, stabilności dostaw i redukcji kosztów...
Stołeczny operator sieci dystrybucyjnych otrzyma dofinansowanie na budowę magazynów energii. Zadaniem magazynów będzie stabilizowanie sieci w pobliżu większego nasycenia prosumenckiej fotowoltaiki.
Polska Grupa Energetyczna w ostatnim kwartale odnotowała wyraźną poprawę wyników w segmencie OZE. To w dużej mierze efekt zysków z usług systemowych. Na razie świadczą je głównie elektrownie szczytowo-pompowe. Wkrótce takie usługi mają realizować także bateryjne magazyny energii...
Wodoodporny, zintegrowany i objęty 10-letnią gwarancją produktową – nowy system magazynowania energii można zintegrować np. z niewielką balkonową fotowoltaiką.
Chiński koncern dostarczy system magazynowania energii do obiektów rozwijanych w Wielkiej Brytanii. Pierwszy powstanie na północy Anglii.
Koreańska grupa LG produkuje już w naszym kraju baterie wykorzystywane w samochodach elektrycznych. Spowolnienie koniunktury na europejskim rynku elektromobilności Koreańczycy chcą wykorzystać do przygotowania swoich linii do produkcji magazynów energii i dedykowanych ogniw bateryjnych.
Jeszcze dekadę temu magazyny energii w domach niemieckich prosumentów były rzadkością. Dzisiaj stały się standardem.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło podpisanie umowy na finansowanie programu Mój Prąd na kwotę 1,7 mld zł. Nie będzie to jednak oznaczać zwiększenia budżetu szóstej edycji programu. Przynajmniej na razie.
Szwedzkie przedsiębiorstwo poinformowało, że zamyka działalność związaną z rozwojem i produkcją magazynów energii. Decyzja ta obejmuje także zakład produkcyjny w Gdańsku, nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji koncernu z aktywności na polskim rynku.
Ostatnie miesiące to był trudny czas dla Solarwatt. Jednak teraz z nową gamą produktów niemiecka firma chce wrócić do stabilności finansowej, dostarczając swoim klientom kompletne rozwiązania do produkcji, magazynowania i zarządzania energią elektryczną.
Jeden z największych chińskich dostawców technologii do magazynowania energii doprowadził do pożaru dużego magazynu energii. Spaliły się baterie o pojemności liczonej w megawatogodzinach. Było to celowe działanie producenta.
Magazyny energii są w Polsce niezbędne dla powodzenia transformacji energetycznej opartej na zmiennych, zależnych od pogody źródłach odnawialnych...