
W Polsce co miesiąc przybywa ponad 7 tys. prosumentów
W tym roku liczba instalacji prosumenckiej fotowoltaiki co miesiąc rośnie o ponad 7 tys. miesięcznie. Mikroinstalacji przybywa najmniej od wielu lat.
W tym roku liczba instalacji prosumenckiej fotowoltaiki co miesiąc rośnie o ponad 7 tys. miesięcznie. Mikroinstalacji przybywa najmniej od wielu lat.
Europejskie Centrum Biznesu przy współpracy i pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza pragnie zaprosić do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego GDAŃSK 2015, który odbędzie się 13-14 maja 2015 r...
http://www.cire.pl/item,108663,1.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link&apu=25191
http://www.pv-tech.org/news/shunfeng_posts_275.6_revenue_increase_on_higher_solar_module_shipments
Już 7 kwietnia Bank Ochrony Środowiska rozpocznie nabór wniosków do programu PROSUMENT Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Program ten jest dużą szansą dla energetyki obywatelskiej oraz dla rozwoju rynku mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce...
„Parkiet” informuje, że przedłużają się rozmowy ws. sprzedaży farm wiatrowych przez Taurona, który negocjuje warunki transakcji już tylko z funduszem Marguerite.
Dnia 26.03.2015 w siedzibie NFOŚiGW odbyła się Dyskusja otwarta nad uwarunkowaniami wdrożenia programu Prosument. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm instalacyjnych z branży OZE, organizacji branżowych, urzędów gmin i miast, NGO, sektora bankowego, firm doradczych...
Jednym z najważniejszych celów inwestowania funduszy europejskich w latach 2014-2020 będzie niskoemisyjność gospodarki. Mówiła o tym minister Maria Wasiak otwierając III Forum Gospodarki Niskoemisyjnej Innowacyjność a gospodarka niskoemisyjna – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Brytyjski departament energii (Department of Energy and Climate Change – DECC) podał informacje na temat udziału energetyki odnawialnej w miksie energetycznym Wielkiej Brytanii. Udział OZE w zużyciu energii w tym kraju wzrósł do 19,2%. Tymczasem w Szkocji wynosi już prawie 50%.
Osoby, które będą produkowały energię ze źródeł odnawialnych, po wejściu ustawy o OZE zyskają kosztem tych, którzy pozostaną przy całkowicie tradycyjnych źródłach. W skali kraju nieznacznie mogą też spaść nakłady na sieci przesyłowe. Będą to jednak zmiany na tyle nieduże, że nie wpłyną na odbiorców energii.
Po dyskusji nad ustawą o OZE pozostał ogromny niedosyt. Brakuje rozwiązań, która wiążą odnawialne źródła energii z potrzebami całej gospodarki a przede wszystkim – ochrony środowiska.
O możliwościach wsparcia odnawialnych źródeł energii z funduszy unijnych w perspektywie 2014-2020 mówił wiceminister Marceli Niezgoda podczas konferencji Energetyka odnawialna – nowy model biznesowy w województwie lubelskim, która 26 marca 2015 r. odbyła się w Lublinie – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Jak wynika z nowego raportu ogłoszonego przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (United Nations Environment Programme, UNEP), przejście na nowoczesne, lokalne systemy energetyczne może przyczynić się do osiągnięcia wymaganych redukcji emisji z sektora energetycznego rzędu 60 procent do roku 2050, a...
Kraje Uni Europejskiej chcą zwiększyć integrację swoich rynków energii w ramach tzw. unii energetycznej. Na lidera europejskiej integracji energetycznej wyrasta jednak kraj z poza UE – Norwegia.
Ceny paneli fotowoltaicznych spadły w ostatnich latach o kilkadziesiąt procent. Spadek ich cen szacuje się nawet na 80% od roku 2009. Po 2013 r., kiedy nadpodaż paneli PV zaczęła maleć, a z rynku wypadło wiele, zwłaszcza europejskich firm, ceny paneli zaczęły się stabilizować...
Wojewódzki Autoryzowany Punkt Sprzedaży (WAPS) to nowa idea polityki marketingowej lidera rynku fotowoltaicznego firmy FreeVolt Sp. z o.o...