NFOŚiGW zapowiada ułatwienie procedur przy ubieganiu się o finansowanie

NFOŚiGW zapowiada ułatwienie procedur przy ubieganiu się o finansowanie
Gramwzielone.pl (c)

{więcej}Skrócenie i uproszczenie procedur prowadzących do otrzymania dofinansowania – wdrożenie takich działań w zakresie przyznawanego finansowania zapowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Jak mówiła podczas piątkowego spotkania w NFOŚiGW Małgorzata Skucha, prezes Funduszu, w 2014 r. średni czas od wpłynięcia wniosku o dofinansowanie do wydania decyzji powinien wynosić średnio 150 dni. NFOŚiGW chce skrócić czas procedur mających na celu przyznanie finansowania m.in. poprzez rozbudowę systemu informatycznego, dzięki czemu wnioski będzie można składać w formie elektronicznej.

REKLAMA

NFOŚiGW chce też wprowadzić i ustandaryzować katalog kosztów, które będzie można zakwalifikować do dofinansowania, a także uprościć harmonogram finansowo-rzeczowy, z którego wypełnieniem wnioskodawcy mieli dotychczas problemy. 

REKLAMA

Polska Agencja Prasowa podaje, że w tym roku Fundusz na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną czy gospodarką odpadami chce wydać w sumie ponad 6 mld zł, z czego 1 mld zł na programy związane z energetyką. 

gramwzielone.pl