PiS za elektrownią atomową. „To wysokie technologie”

PiS za elektrownią atomową. „To wysokie technologie”
DrabikPany flickr cc-by-2.0

{więcej}Na niedzielnym spotkaniu z wyborcami w Koszalinie prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do planów budowy elektrowni jądrowej w Gąskach. „To głupota” – ocenił. Jednocześnie przyznał, że jest zwolennikiem energii jądrowej.

– Tutaj są tereny turystyczne, jest morze. Nie ma żadnych przesłanek, żeby tutaj umieszczać elektrownię – powiedział Kaczyński odnosząc się do rządowych planów lokalizacji elektrowni atomowej w Gąskach (za PAP).

REKLAMA

Jednocześnie prezes potwierdził swoje poparcie dla energii jądrowej mówiąc, że w wypadku referendum w sprawie jej budowy będzie namawiał Polaków do głosowania „za”. 

REKLAMA

– Kto prowadzi kampanię przeciwko elektrowniom atomowym? Ci, którzy zarabiają na innych paliwach. To jest kampania odwołująca się do skojarzenia: elektrownia atomowa – bomba atomowa. W ten sposób bardzo łatwo ludzi przekonać. Tak naprawdę we Francji są tylko elektrownie atomowe i od dziesięcioleci nic się tam złego nie stało. Tutaj nie przesadzajmy. Polska powinna mieć wysokie technologie – powiedział Kaczyński (za PAP). 

gramwzielone.pl