Premier: zbyt duże wsparcie dla OZE zabójcze dla polskiej gospodarki

Premier: zbyt duże wsparcie dla OZE zabójcze dla polskiej gospodarki
Donald Tusk. Foto: European People's Party - EPP, flickr cc-by

{więcej}Dzisiaj Donald Tusk ocenił, że zbyt duże wsparcie dla OZE przełożyłoby się na wzrost cen energii, a rząd nie spiesząc się z przyjęciem ustawy o OZE „uratował dla polskich rodzin miliardy złotych”. Premier dodał, że w Niemczech koszt wsparcia dla OZE to 100 mld zł rocznie. 

– Chcielibyśmy, aby możliwie tania energia dzisiaj i w przyszłości była jednym z istotnych czynników wpływających na konkurencyjność polskiej gospodarki. Zbyt ambitny, naiwny i taki romantyczny plan dotyczący OZE mógłby być zabójczy dla polskiej gospodarki, bo nieuchronnie musiałby doprowadzić do wzrostu cen energii, nie mówiąc o obciążeniu budżetów rodzinnych – Polska Agencja Prasowa cytuje Donalda Tuska. 

REKLAMA

Premier poinformował dzisiaj, że rząd skończył już prace nad projektem ustawy o OZE. Nie poinformował jednak, kiedy ustawa zostanie zaakceptowana przez Radę Ministrów, co jest warunkiem skierowania jej do prac w parlamencie. 

REKLAMA

Donald Tusk dodał, że rząd zapewnił w projekcie ustawy o OZE „bardzo rozsądne proporcje, z których będzie wynikało, że OZE będą istotnym elementem bezpieczeństwa energetycznego, ale nie zrujnują budżetów ani rodzinnych, ani budżetu krajowego” (za PAP). 

gramzielone.pl