PROSUMENT. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w Świdnicy

PROSUMENT. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w Świdnicy
RainerSchuetz flickr cc-by-2.0

{więcej}Centrum Technologii Energetycznych zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu dotacyjnego PROSUMENT, w dniu 8 kwietnia, o godzinie 12.00 w Świdnicy, przy ul. Stalowej 2.

Nowy program dotacyjny, to pieniądze dla Ciebie i Twoich klientów  – od kilkunastu tysięcy złotych dla indywidualnych właścicieli domów aż do ponad miliona dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Za dotację można kupić i zainstalować kolektory słoneczne do podgrzewania wody, baterie słoneczne do wytwarzania własnego prądu, pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia, małe turbiny wiatrowe, kotły na słomę, pelet czy zrębki drewniane, a także małe urządzenia domowe, w których możemy wytwarzać z biomasy jednocześnie prąd i ciepło. 

REKLAMA

Podczas spotkania dowiesz się, co wpływa na wysokość dofinansowania w programie PROSUMENT:

REKLAMA

– Kto może uzyskać dotację i jakie wymogi musi spełnić,
– Kiedy najlepiej ubiegać się o dotację  (maks. poziom dofinansowania będzie się obniżał),
– Na jakie dopłaty możemy liczyć wybierając różne typy urządzeń inne stawki na wytwarzanie ciepła do ogrzewania, inne na wytwarzanie prądu czy kogenerację; maks. poziom dofinansowania uzależniony od rodzaju wytwarzanej energii),
– Jak zwiększyć poziom dotacji  łącząc różne urządzenia  (maks. poziom dofinansowania jest większy, przy większej liczbie źródeł wytwarzania energii),
– Jakie wybrać urządzenia (kolektory, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, turbiny wiatrowe, kotły na biomasę, etc.) i jak dobrać ich moc (wielkość dopłaty jest uzależniona zarówno od typu urządzeń, jak i ich mocy).

Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny.

Centrum Technologii Energetycznych pomaga w pozyskaniu finansowania dla inwestorów (szczególnie dla spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych) oraz tworzy rozwiązania techniczne dot. instalacji OŹE.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu informacyjnym nt. programu PROSUMENT lub uzyskaniem dotacji  w ramach programu, proszę o kontakt tel . 74-645-01-38, m.zadora@fea.pl
  
Informacja prasowa:
Justyna Wojciechowska