Litewski miliarder chce inwestować na polskim rynku OZE

Litewski miliarder chce inwestować na polskim rynku OZE
REpower press

{więcej}Jeden z najbogatszych Litwinów przymierza się do inwestycji na polskim rynku zielonej energii. Ich wartość może sięgnąć 2 mld zł. 

Jak informuje „Puls Biznesu”, litewski miliarder Augustinas Rakauskas chce inwestować w naszym kraju m.in. w projekty polegające na budowie elektrociepłowni biomasowych, spalarni śmieci czy elektrowni wiatrowych. 

Augustinas Rakauskas to w zestawieniu litewskiego magazynu „Veidas” trzeci najbogatszy człowiek na Litwie. Jest m.in. właścicielem sieci sklepów Senukai, której wartość ocenia się na około 1 mld zł. 

REKLAMA
REKLAMA

Jak podaje „PB”, ekspansję na polskim rynku OZE litewski miliarder chce prowadzić pod szyldem spółki Geco Energy Company, w której posiada 70% udziałów. W planach Litwinów jest debiut na GPW, który miałby się odbyć w perspektywie 4-5 lat. 

– Interesują nas przede wszystkim małe projekty biomasowe, wytwarzające tylko ciepło lub ciepło i prąd w skojarzeniu. Celujemy w mniejsze miasta i analizujemy oferty prywatyzacyjne. Przyglądaliśmy się m.in. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy — „Puls Biznesu” cytuje Raimondasa Streimikisa, prezesa Geco Energy Company.

gramwzielone.pl