Podlaskie: 13,8 mln zł na inwestycje w OZE

Podlaskie: 13,8 mln zł na inwestycje w OZE
energynetde, flickr cc-by-2.0

{więcej}W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego zarząd województwa podlaskiego przyznał dotacje 27 projektom związanym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 13,8 mln zł.  

W konkursie (Działanie 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska) na wsparcie mogli liczyć zarówno przedsiębiorcy jak i samorządy – pod warunkiem, że energię z odnawialnych źródeł wykorzystają wyłącznie na własne potrzeby. Zarząd województwa podlaskiego postanowił przyznać dotacje 27 takim projektom.

Projekty, które otrzymały dotację, zakładają m.in.: instalację pomp ciepła w budynku gimnazjum w Trzciannem, ogniw fotowoltaicznych w przedsiębiorstwach czy komendzie straży pożarnej w Hajnówce.

REKLAMA

W ramach przyznanego dofinansowania, w instalacje OZE zostaną także wyposażone białostockie i białowieskie hotele oraz budynki użyteczności publicznej w Kolnie, jak również szkoły powiatu wysokomazowieckiego (tu niepełna dotacja, ze względu wyczerpanie się pieniędzy w ramach konkursu).

REKLAMA

Wartość wszystkich 27 inwestycji to 21,6 mln zł, z czego wartość dofinansowania to 13,8 mln zł.

Została też utworzona lista rezerwowa. Na niej umieszczonych jest kolejnych 28 projektów, które pomyślnie przeszły ocenę merytoryczną i jeśli pojawią się oszczędności, uzyskają wsparcie.

Do tej pory w ramach RPO dla woj. podlaskiego dofinansowano 63 projekty z zakresu OZE. Ich łączna wartość wynosi 285,5 mln zł, z tego dofinansowanie to 141 mln zł.

gramwzielone.pl