MG wnosi poprawki do projektu ustawy o OZE

MG wnosi poprawki do projektu ustawy o OZE
Gramwzielone.pl (c)

{więcej}Resort gospodarki przesłał do kancelarii premiera poprawki do projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii, z których wynika, że wpisany do ustawy system wsparcia zacznie obowiązywać od stycznia 2016 r. 

Jak dodaje wnp.pl powołując się na Rządowe Centrum Legislacji, pismo datowane na 26 maja br. w sprawie poprawek do projektu ustawy o OZE skierował do kancelarii premiera Jerzy Pietrewicz, wiceminister gospodarki. W piśmie zawarto prośbę o ponowne rozpatrzenie projektu ustawy o OZE pod kątem nowych, zaproponowanych przez Ministerstwo Gospodarki poprawek. 

REKLAMA

– Z opublikowanych dokumentów wynika, że resort gospodarki po sugestiach UOKiK uznał, że aukcyjny system wsparcia OZE nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej podtrzymując, że system zielonych certyfikatów nie stanowi pomocy publicznej. W związku z tym z projektu ustawy wykreślony został wymóg uzyskania decyzji Komisji Europejskiej jako warunek wejścia w życie nowego systemu wsparcia OZE i data jego wejścia w życie została ustalona na 1 stycznia 2016 roku – wnp.pl cytuje Kamila Jankielewicza, radcę prawnego w kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich.

REKLAMA

Treść pisma skierowanego przez MG do kancelarii premiera dostępna jest na portalu wnp.pl pod tym linkiem. 

gramwzielone.pl