M. Bando: URE nie pozwoli na wzrost cen energii

M. Bando: URE nie pozwoli na wzrost cen energii
Maciej Bando, prezes URE. Foto: Newseria

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zapewnia, że mimo presji ze strony dystrybutorów URE nie zgodzi się na wzrost cen energii. 

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” prezes URE zapewnia, że nie ma przesłanek do podniesienia cen energii. Jednocześnie informuje, że jego zdaniem w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się początku trendu polegającego na wzroście cen energii. 

Maciej Bando zapewnia też, że URE zintensyfikuje działania informacyjne mające uchronić odbiorców energii przed zawieraniem niekorzystnych umów przy zmianie sprzedawcy energii. Prezes URE ocenia, że mimo, iż liczba zmian sprzedawcy energii przekroczyła już 300 tys., jest to stosunkowo niewielka liczba mając na uwadze fakt, że w Polsce jest ok. 16,5 mln odbiorców energii. 

REKLAMA
REKLAMA

W wywiadzie dla „DGP” Maciej Bando komentuje też zagrożenie przerwami w dostawach energii. Zaznacza, że o ile niski poziom rezerw stanowi „szczególnego rodzaju troskę”, o tyle URE wraz z PSE przeprowadził w zeszłym roku działania mające zabezpieczyć odbiorców energii przed black-outem. 

Prezes URE zapewnia, że w efekcie podjętych działań przerwy w dostawach energii nie będą się zdarzały. – Mamy sprawdzone mechanizmy, które od ponad roku funkcjonują na rynku, i nie grożą nam sytuacje, że odbiorcy mogliby być pozbawieni energii elektrycznej – przekonuje na łamach „DGP Maciej Bando. 

gramwzielone.pl / za „Dziennik Gazeta Prawna”