Program wyborczy PO: 100 mld zł na węgiel i atom, jedno zdanie o OZE

Program wyborczy PO: 100 mld zł na węgiel i atom, jedno zdanie o OZE
Fot. Platforma Obywatelska RP, flickr cc

W nowym programie Platformy Obywatelskiej znajdziemy fragment poświęcony energetyce. Wyborcza.biz ocenia, że PO chce konserwować system energetyczny w Polsce oparty na węglu. W programie znajdziemy jedną wzmiankę o wsparciu energetyki odnawialnej. 

W swoim programie wyborczym Platforma Obywatelska w kwestii energetyki wskazuje jako priotytet utrzymanie niskich cen energii elektrycznej i cieplnej dla odbiorców przemysłowych i gospodarstw domowych.

PO zapowiada też kontynuowanie inwestycji w wytwarzanie oparte na węglu brunatnym i kamiennym, a także dywersyfikację dzięki inwestycjom w elektrownie gazowe i jądrowe. Na inwestycje w energetyce do 2020 r. PO chce przeznaczyć – za pośrednictwem państwowych koncernów energetycznych – 25 mld euro, czyli około 100 mld zł.

REKLAMA
REKLAMA

W kwestii energetyki odnawialnej w programie wyborczym PO znajdziemy jedno zdanie: „Równolegle celem będzie tworzenie zachęt do rozwijania energetyki rozproszonej, prosumenckiej, na użytek gospodarstw domowych„.

Jak ocenia Wyborcza.biz – to i tak przełom, ponieważ rząd PO jeszcze niedawno forsował nowelizację ustawy o OZE, „której zapisy miały zniechęcić do budowania własnych przydomowych elektrowni”.

Link do artykułu w serwisie Wyborcza.biz

gramwzielone.pl