REKLAMA
 
REKLAMA

Można składać wnioski o dofinansowanie projektów OZE na Podlasiu

Można składać wnioski o dofinansowanie projektów OZE na Podlasiu
Fot. Pixabay

Inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii to działania, na które można pozyskać dofinansowanie na Podlasiu. Trwa nabór wniosków.

Na Podlasiu ruszyło przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Priorytetu II. Region przyjazny środowisku, Działania 02.04 Energia odnawialna. Nabór prowadzi Zarząd Województwa Podlaskiego jako Instytucja Zarządzająca Programem Regionalnym Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Dofinansowanie dotyczy projektów zlokalizowanych na terenie Podlasia. Do rozdysponowania jest 70 mln zł. Nabór potrwa do 3 lipca 2024 r.

REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na listopad 2024 r. Wnioski o dofinansowanie projektu można składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem aplikacji WOD2021.

Nabór nr FEPD.02.04-IZ.00-001/24

Dla kogo dofinansowanie?

W ramach Działania FEPD.02.04 Energia odnawialna dofinansowanie będą mogły otrzymać m.in.:

REKLAMA

  • administracja publiczna,
  • instytucje nauki i edukacji,
  • instytucje ochrony zdrowia,
  • organizacje społeczne i związki wyznaniowe,
  • przedsiębiorstwa,
  • partnerstwa,
  • przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne,
  • rolnicy,
  • służby publiczne.

Na co dofinansowanie?

W ramach naboru wsparciem zostaną objęte inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła ze wszystkich rodzajów OZE (w szczególności z biomasy, biogazu, biometanu, energii wiatru, słońca oraz ziemi – geotermia) wraz z magazynami energii lub ciepła działającymi na potrzeby danego źródła OZE oraz przyłączeniem do sieci (produkcja energii na potrzeby własne).

Ile przeznaczono na dofinansowanie?

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektu w ramach naboru wynosi 70 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania nie może przekroczyć 85 proc. kosztów kwalifikowalnych (z zastrzeżeniem zasad dotyczących pomocy publicznej).

Kiedy i jak składać wnioski?

Wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić on‑line za pośrednictwem aplikacji WOD2021 do 3 lipca 2024 r. do godz. 15.00. Planowany termin rozstrzygnięcia naboru to listopad 2024 r. Regulamin i kryteria naboru, wzór wniosku o dofinansowanie, wzór umowy o dofinansowanie oraz inne niezbędne dokumenty dostępne są na stronie: www.funduszeuepodlaskie.eu.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA