J. Piechociński o stanie prac nad ustawą o OZE

J. Piechociński o stanie prac nad ustawą o OZE
Janusz Piechociński, źródło: piechocinski.pl

{więcej}Podczas piątkowego wystąpienia w Połańcu minister gospodarki skomentował stan prac nad nowymi regulacjami dla sektora energetyki, oceniając że opublikowanie zaktualizowanego projektu ustawy o OZE będzie możliwe w tym lub przyszłym miesiącu. 

REKLAMA

Janusz Piechociński powiedział, że ma nadzieję na pełne uregulowanie rynku energii i wsparcia dla energetyki odnawialnej do początku 2014 roku. Szef resrotu gospodarki dodał, że umożliwi to uruchomienie inwestycji w energetyce, których wartość w ciągu 10-15 lat ocenił na 60-80 mld zł. 

Minister gospodarki poinformował, że prace nad nowymi ustawami energetycznymi znacząco przyspieszyły po reaktywowaniu prac rządowego zespołu energetycznego. Jego kolejne posiedzenie odbędzie się jutro. – Mamy zupełnie nową jakość w dyskusji na zapleczu rządu i wewnątrz rządu, stąd – za chwilę – będziemy mieli w podpisie pana prezydenta mały pakiet energetyczny, w lipcu lub na początku sierpnia wyjdzie – jestem o tym przekonany – duży pakiet energetyczny wraz z systemem wsparcia OZE – Polska Agencja Prasowa cytuje Janusza Piechocińskiego. 
gramwzielone.pl

REKLAMA