S. Gawłowski: montaż mikroinstalacji będzie tak łatwy jak instalacja anten satelitarnych

S. Gawłowski: montaż mikroinstalacji będzie tak łatwy jak instalacja anten satelitarnych
Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska. Foto: Newseria

{więcej}Według WICEMINISTRA ŚRODOWISKA, STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO, po wejściu w życie dużego trójpaku montaż rozwiązań fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych będzie tak łatwy, jak obecnie instalacja anten satelitarnych.

REKLAMA

Energia z odnawialnych źródeł energii, zdaniem wiceministra, jest ważna nie tylko ze względów środowiskowych, ale również ze względu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Więcej informacji na temat Programu SAMOspłacający się dom na stronie www.eko-polska/ekodom. 

STANISŁAW GAWŁOWSKI, WICEMINISTER ŚRODOWISKA:
 
– [Prosument, który chce zainstalować panele lub farmę wiatrową] w tej chwili natrafiłby przynajmniej na początku na jedno bardzo poważne utrudnienie związane z uzyskaniem wszelkich potrzebnych zgód i pozwoleń dotyczących tego fragmentu budowlanego, choć mam tutaj dobrą informację bo mini OZE będzie tak samo łatwo zainstalować jak antenę satelitarną na dachu, więc te wszystkie ułatwienia zostały już do prawa wprowadzone.
 
– Będzie nam łatwiej, będziemy mieli dodatkowe korzyści – bezpośrednio ci, którzy zainstalują bo będą na tym zarabiać ale też będziemy mieli korzyści dodatkowe wynikające i z czystszego środowiska i dbałości o przyszłość ale też z tego fragmentu, który dotyczy bezpieczeństwa energetycznego.
eko-polska.pl

REKLAMA