MG: projekt ustawy o OZE gotowy na przełomie roku

MG: projekt ustawy o OZE gotowy na przełomie roku
Gramwzielone.pl (c)

{więcej}Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że w przyszłym tygodniu odbędzie się międzyresortowa konferencja uzgodnieniowa ws. projektu ustawy o OZE, a następnie trafi on do Komitetu Stałego Rady Ministrów i na przełomie roku powinien być gotowy do przekazania do parlamentu. 

Jak informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na Janusza Pilitowskiego, dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Gospodarki, resort gospodarki przygotowując projekt ustawy rozważy część uwag, które wpłynęły od branży OZE, w tym w zakresie zdefiniowania okresu przejściowego. 

REKLAMA

To odpowiedź m.in. na stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, które chce doprecyzowania zasad aukcji oraz funkcjonowania dotychczasowych inwestycji w ramach systemu zielonych certyfikatów, a także okresu przejściowego dla realizowanych projektów. 

REKLAMA

Jak dodaje PAP, powołując się na „Puls Biznesu”, koszt nowego systemu wsparcia dla OZE do 2020 r. ma wynieść ok. 24 mld zł, podczas gdy bez zmiany dotychczasowych zasad wsparcia wyniósłby od 35 do 50 mld zł. 
gramwzielone.pl