Piechociński: OZE to podział i różnice interesów

Piechociński: OZE to podział i różnice interesów
Janusz Piechociński. Foto: Newseria

{więcej}Jak poinformował dziś w radiowej „Trójce” wicepremier Janusz Piechociński, projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii ma jeszcze w styczniu trafić do Sejmu.

Minister gospodarki był pytany, czy prac na projektem ustawy nie opóźni list otwarty wystosowany do premiera przez przedstawicieli branży OZE i ekologów, którzy zwrócili się o jego odrzucenie, a który to projekt ich zdaniem jest szkodliwy dla gospodarki i społeczeństwa.

REKLAMA

 – Bardzo wielu wytyka mi, że tak długo ten projekt nie znajduje się w Sejmie, podczas gdy tych samych wielu oczekuje, że w procesie konsultacji zostaną przyjęte ich argumenty. Tu podział i różnice interesów są po prostu dramatyczne. Fotowoltaika, farmy wiatrowe czy środowiska ekologiczne chciałyby, żeby był to model, który będziemy bardzo silnie wspierać – mówił Piechociński.

REKLAMA

Wicepremier dodał, że niektóre podmioty zmagazynowały dużo podzespołów do instalacji fotowoltaicznych chińskiej produkcji, a rząd chce OZE, które będzie oparte o polskie naturalne surowce, których jest dużo i o polskie technologie. -Tu się zderzają różne racje (…). W tej dyskusji różne strony społeczne mają prawo przedstawiać i bronić swoich interesów – zaznaczył.

gramwzielone.pl