Bezpłatne szkolenia i doradztwo dla firm z sektora MŚP: efektywność energetyczna, fotowoltaika i kogeneracja

Bezpłatne szkolenia i doradztwo dla firm z sektora MŚP: efektywność energetyczna, fotowoltaika i kogeneracja
ekoinnowacjedlafirm.pl

{więcej}Zaprszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i indywidualnym doradztwie dla firm produkcyjnych z sektora MŚP. Pokażemy jak obniżyć zużycie energii w Twojej firmie. Sprawdzimy, jaki system fotowoltaiczny i kogeneracyjny będzie dla niej optymalny. 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i indywidualnym doradztwie z zakresu poprawy efektywności energetycznej i wykorzystania kogeneracji oraz systemów fotowoltaicznych w firmach produkcyjnych z sektora MŚP, które prowadzimy w ramach unijnego projektu „Ekoinnowacje drogą do efektywności energetycznej przedsiębiorstw”.

Każda z osób biorących udział w projekcie weźmie udział w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu, którego termin i miejsce zostanie uzgodniony z firmą zainteresowaną uczestnictwem w projekcie.

REKLAMA

Efektem prowadzonego następnie bezpłatnego, indywidualnego doradztwa naszych ekspertów będzie opracowanie dla każdej z firm planu wykorzystania kogeneracji, fotowoltaiki i zwiększenia oszczędności energii w oparciu o charakterystykę danej firmy i na podstawie jej profilu zużycia energii.

REKLAMA

W wyniku doradztwa dla każdej z firm zostanie opracowany dokument, który w zależności od zidentyfikowanych potrzeb będzie zawierał wskazówki dotyczące zwiększenia efektywności energetycznej, zastosowania kogeneracji i systemu fotowoltaicznego.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oferowane w ramach projektu doradztwo oraz szkolenia są dla przedsiębiorstw bezpłatne i stanowią dla nich pomoc de minimis.

Korzyści dla firm biorących udział w projekcie to: 

– opracowanie planu ograniczenia zużycia energii elektrycznej i redukcji kosztów z tym związanych
– opracowanie schematu wykorzystania instalacji kogeneracyjnej w firmie w celu ograniczenia zużycia energii
– opracowani projektu instalacji fotowoltaicznej, którą można zamontować w danej firmie- w oparciu o charakterystykę jej budynków i o profil zużycia energii
– oraz sporządzenie prognoz finansowych, planu produkcji energii i pokrycia zapotrzebowania na prąd w danej firmie.

W celu zgłoszenia chęci udziału w projekcie wystarczy wypełnić formularz kwalifikacyjny dostępny na stronie projektu: www.ekoinnowacjedlafirm.pl 

Nasi lokalni koordynatorzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w przygotowaniu dokumentacji zgłoszeniowej do projektu:
tel. + 61 827 09 89, e-mail: biuro@ekoinnowacjedlafirm.pl