Prosument – podsumowanie konsultacji

Prosument - podsumowanie konsultacji
Gramwzielone.pl (c)

{więcej}Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na podsumowanie konsultacji w sprawie programu priorytetowego Prosument, którego celem jest preferencyjne finansowanie mikroinstalacji OZE, w które będą inwestować gospodarstwa domowe i wspólnoty mieszkaniowe. Program ma wystartować jeszcze w tym roku. 

Spotkanie organizowane przez NFOŚiGW odbędzie się w ramach Forum „Energia – Efekt – Środowisko”. Podczas tego spotkania NFOŚiGW podsumuje prowadzone do tej pory konsultacje. Spotkanie odbędzie się 03 lutego 2014 roku o godz. 11:00 w sali NFOŚiGW przy ul. Konstruktorskiej 3A w Warszawie.

Program spotkania:

REKLAMA

– 11:00 – 11:15 powitanie uczestników przez członka Zarządu NFOŚiGW,
– 11:15 – 11:45 wystąpienia przedstawicieli Ministerstw,
– 11:45 – 12:30 prezentacja Wydziału Rozwoju i Nadzoru Kapitałowego,
– 12:30 – 12:45 przerwa kawowa,
– 12:45 – 14:15 dyskusja,
– 14:15 lunch.

REKLAMA

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszone są o wcześniejsze potwierdzenie na adres mailowy: k.tomaszewska@nfosigw.gov.pl

Obecne założenia programu przewidują formę wsparcia w postaci niskooprocentowanej pożyczki. Proponowanym rozwiązaniem jest kredyt z dotacją do 100% kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu małych lub mikro instalacji odnawialnych źródeł energii. Niemniej jednak Fundusz rozważa wprowadzenie do zasad finansowanie także bezzwrotnej dotacji.

Zobacz także: „Program PROSUMET. Szansa na dofinansowanie mikroinstalacji OZE”

źródło: NFOŚiGW / gramwzielone.pl