Wyspa Richarda Bransona w 75% zasilana zieloną energią

Wyspa Richarda Bransona w 75% zasilana zieloną energią
Richard Branson. Foto: Virgin Group press

{więcej}Zlokalizowana na Karaibach wyspa Necker Island, która należy do brytyjskiego przedsiębiorcy i miliardera Richarda Bransona, właściciela grupy Virgin, będzie w 3/4 zasilana energią ze źródeł odnawialnych. 

Projekt, który zostanie zrealizowany przez amerykańską firmę NRG Energy, zakłada wyposażenie należącej do Bransona wyspy w instalacje fotowoltaiczne i elektrownie wiatrowe wspomagane przez systemy magazynowania energii. Dzięki tej inwestycji wyspa zasilana dotychczas w energię produkowaną przez generatory diesela, będzie teraz w 75-procentach konsumować energię pochodzącą z OZE. 

Inwestycje w generację ze źródeł odnawialnych na wyspie Necker są częścią inicjatywy o nazwie Ten Island Renewable Challenge realizowanej przez Carbon War Room – powołaną przez Bransona organizację mającą na celu promowanie rozwoju niskoemisyjnych technologii. 

REKLAMA
REKLAMA

– Potencjał energetyki odnawialnej jest szczególnie duży w miejscach takich jak Karaiby, gdzie tamtejsze wyspy mogą posłużyć jako przykład wykorzystania innowacyjnych i czystych rozwiązań energetycznych – tak szef grupy Virgin skomentował plany wyposażenia Necker Island w zielone technolgie.

David Crane, przedstawiciel firmy NRG Energy, która zrealizuje inwestycję dodał: – Ponieważ na Karaibach ceny energii elektrycznej kształtuje cena ropy, należą one tutaj do najwyższych na świecie, co spowalnia rozwój gospodarczy, uniemożliwia tworzenie miejsc pracy i poprawę jakości życia. (…) Dzięki zbadaniu specyfiki każdej wyspy i wykorzystaniu dostępnych technologii odnawialnych możemy szybko ograniczyć bieżące koszty, import paliw, emisję CO2 oraz poziom hałasu. Mikrosieci bazujące na wykorzystaniu OZE, które zostaną zainstalowane na Necker Island, mają na celu pokazanie realnych możliwości wykorzystania takich rozwiązań także na innych karaibskich wyspach. 

gramwzielone.pl