Wiceprezes GE: Polska potrzebuje jasnych regulacji wspierających OZE

Wiceprezes GE: Polska potrzebuje jasnych regulacji wspierających OZE
World Economic Forum flickr cc-by-2.0

{więcej}W wywiadzie dla „Bloomberg Businessweek” wiceprezes General Electric John Rice mówi o potrzebie regulacji prawnych wspierających OZE. Jego zdaniem kluczowa jest jasność wokół państwowych regulacji, które pobudzą konkretne formy inwestowania.

Wiceprezes GE w wywiadzie udzielonym „BB” mówił o niezbędnych zmianach, które przyciągną na polski rynek zagranicznych inwestorów. – Kluczowa jest jasność wokół państwowych regulacji, które pobudzą konkretne formy inwestowania. Maksimum perspektywicznego myślenia, jasność i otwartość przyciąga inwestorów takich jak my. Brak jasności powoduje odpływ firm do innych miejsc – podkreślił (za „BB”).

Rice odniósł się do planów inwestycyjnych GE w Polsce: – GE jako inwestor jest obecne w Polsce od 22 lat i jesteśmy przywiązani do tego rynku. Ale gdyby było więcej jasności pozwoliłoby to nam i innym zrobić tu więcej. Mam tu na myśli modernizację i dywersyfikację źródeł energii, efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii i ich przyszłość w kontekście tego kraju i całego regionu oraz Europy. Potrzebne jest prawo, które wsparłoby tę ewolucję i ułatwiło potrzebne inwestycje – podkreśla Rice (za „BB”).

REKLAMA
REKLAMA

GE jest jedną z najbardziej znaczących międzynarodowych korporacji działających i odnoszących sukcesy w Polsce od roku 1992. Na terenie całego kraju zatrudnia łącznie 6000 osób. W samym Engineering Design Center w Warszawie, które rozpoczęło działalność prawie 14 lat temu, pracuje ponad 1600 inżynierów i naukowców.

GE dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu technologii, mediów i usług finansowych. Firma prowadzi działalność w ponad 100 krajach w dziedzinach takich jak: produkcja silników lotniczych, urządzenia do wytwarzania energii, technologie zabezpieczeń elektronicznych, medyczna diagnostyka obrazowa, usługi finansowe, programy telewizyjne oraz tworzywa sztuczne. Jest także czołowym producentem elektrowni wiatrowych. 

gramwzielone.pl