UE uruchomiła pierwszy etap programu CLINES – inteligentne miasta

UE uruchomiła pierwszy etap programu CLINES - inteligentne miasta
woodleywonderworks - NASA-GSFC

{więcej}Pierwsze spotkanie w ramach finansowanego przez Komisję Europejską projektu CLINES odbyło się w Aalborgu w Danii. Program o wartości 2 mln euro będzie miał na celu wspieranie rozwoju inteligentnych technologii, które przyczynią się do zwiększenia efektywności energetycznej europejskich miast. 

Pierwsze spotkanie w ramach projektu finansowanego przez Komisję Europejską mającego na celu wymianę wiedzy w temacie tzw. inteligentnych miast odbyło się w Danii. Przedstawiciele klastrów skupionych wokół dziedziny teleinformatyki z czterech państw członkowskich Unii Europejskiej spotkali się w duńskim Aalborgu w celu opracowania mapy wiedzy dotyczącej obszarów badań technologii inteligentnych miast.

REKLAMA

Wśród uczestników projektu była duńska firma Brains Business, niemiecki BICCnet, GAIA-Cluster TEIC z Kraju Basków i belgijski DSP Valle. Spotkanie było pierwszym etapem projektu CLINES, finansowanego kwotą 2 mln euro przez Unię Europejską.

REKLAMA

Projekt CLINES zakłada stworzenie nowych źródeł finansowania i wspólnej strategii, która da Europie wiodącą rolę w wykorzystaniu możliwości biznesowych związanych z rozwojem inteligentnych, energooszczędnych miast.

gramwzielone.pl