Zmiany w zarządzie PGE Energia Odnawialna. Prezes rezygnuje

Zmiany w zarządzie PGE Energia Odnawialna. Prezes rezygnuje
foto: Samuel Mann, flickr cc-by-2.0

{więcej}W spółce PGE Energia Odnawialna, należącej do największej grupy energetycznej w kraju, doszło do zmian w zarządzie. Rezygnację ze stanowiska złożył dotychczasowy prezes spółki Bogdan Pilch.

Bogdan Pilch złożył rezygnację z funkcji prezesa po prawie dwóch latach pełnienia tej funkcji. Były prezes kierował spółką PGE Energia Odnawialna od kwietnia 2012 roku.

Pilch jest absolwentem Wydziału Elektroniki AGH w Krakowie i ukończył też studia MBA w Poznaniu. Wcześniej latach 1998-2000 pracował jako dyrektor ds. rozwoju rynku gazu w Polsce w Statoil Polska. Następnie przed objęciem stanowiska prezesa w spółce PGE EO był dyrektorem ds. rozwoju biznesu w GDF SUEZ Energia Polska i zasiadał w zarządzie tej firmy.

REKLAMA
REKLAMA

Przed Pilchem ze spółką PGE EO pożegnał się jej wiceprezes Józef Folick, który obejmował to stanowisko zaledwie przez kilka tygodni – od 23 grudnia 2013 r. do 2 lutego br. Ciekawostką jest, że Folick dostał fotel wiceprezesa w dniu wyboru Marka Woszczyka na stanowisko prezesa grupy PGE.

Obecnie obowiązki prezesa spółki PGE Energia Odnawialna pełni wiceprezes Maciej Górski, a obok niego w zarządzie PGE EO zasiada Norbert Sadek.

gramwzielone.pl