Greenpower – międzynarodowe targi energii odnawialnej

Greenpower - międzynarodowe targi energii odnawialnej
Greenpower

{więcej}Instalacje fotowoltaiczne na dachach szkół w Pomorskiem, kompleks elektrowni słonecznych na Podlasiu, nowa farma wiatrowa w Zachodniopomorskim  – to tylko jedne z inwestycji, które ostatnio mają miejsce w Polsce. Jak wygląda sytuacja na rynku, skąd finansować projekty OZE, co zrobić, by zainstalować w swoim domu lub gospodarstwie agroturystycznym panele fotowoltaiczne? – tego m.in. będzie się można dowiedzieć podczas najbliższej edycji targów Greenpower w Poznaniu (13-15.05.2014 r.).
 
Majowe targi zielonej energii w Poznaniu – czyli Greenpower – stanowią dobrą okazję, by w pierwszym półroczu zaprezentować swoją ofertę, wymienić doświadczenia, spotkać się z klientami oraz zapoznać z nowymi trendami i technologiami na rynku. Zeszłoroczna edycja obfitowała w wydarzenia dedykowane specjalistom – odbyło się 20 konferencji, warsztatów i szkoleń. Do Poznania zjechało ponad 9 tysięcy zwiedzających spragnionych najnowszej wiedzy o rynku i produktach. – Targi odwiedzają prywatni inwestorzy zainteresowani energooszczędnymi technologiami z zakresu wykorzystania OZE, inwestorzy instytucjonalni, przedstawiciele samorządów, a także firm działających w branży turystycznej, hotelarskiej i SPA – mówi Marcin Gorynia, dyrektor poznańskich targów Greenpower.
 
Wystawcy w zmodernizowanej hali

Na tegoroczną edycję organizatorzy planują ekspozycję targów Greenpower i Expopower (odbywają się w tym samym czasie) powiększyć o oddany już do użytku pawilon 8A. Hala, która dzięki inwestycjom została przystosowana do budowy nowoczesnych stoisk piętrowych (dopuszczalna wysokość zabudowy do 10 m), zwiększyła powierzchnię wystawienniczą w tzw. „Czteropaku” do 12.000 m2 brutto. Pawilon 8A od strony wewnętrznego pasażu „Czteropaku” jest wyposażony w antresolę, która łączy budynek z salami konferencyjnymi znajdującymi się na piętrze. Dodatkowo hala połączona będzie naziemnym pasażem z centrum konferencyjno-kongresowym (pawilon 15). – Śmiało mogę powiedzieć, że powstał jeden z najpiękniejszych kompleksów konferencyjno-biznesowych na świecie. To piękno wynika w dużej mierze z jego funkcjonalności – powiedział dziennikarzom podczas otwarcia pawilonu 8A w lutym br. Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa.
 
Na targi – bezpłatnie

REKLAMA

A co będzie można zobaczyć w pawilonach na targach Greenpower? M.in. ofertę z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej, biomasy, biopaliw oraz technologii energooszczędnych. Nie zabraknie także tematycznych konferencji, m.in. odbędzie się druga edycja wydarzeń „Fotowoltaika dla każdego” oraz „OZE w agroturystyce”, a także seminaria Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej poruszające tematy: aktualny stan ustawy o OZE, energia słoneczna, biogaz, czy wiatraki (szczegółowy program już wkrótce).
Wstęp na ekspozycję oraz na wydarzenia targów Greenpower jest bezpłatny (po rejestracji). Więcej informacji na stronie: www.greenpower.mtp.pl

REKLAMA

informacja prasowa