
Rosną ceny zielonych certyfikatów. Rośnie nadpodaż
W pierwszym kwartale 2019 r. ceny zielonych certyfikatów systematycznie spadały, schodząc w marcu do poziomu najniższego od połowy 2018 r. Jednak po decyzji Ministerstwa Energii ws...
W pierwszym kwartale 2019 r. ceny zielonych certyfikatów systematycznie spadały, schodząc w marcu do poziomu najniższego od połowy 2018 r. Jednak po decyzji Ministerstwa Energii ws...
Przed odbywającym się dzisiaj szczytem Unii Europejskiej osiem państw UE zaapelowało do pozostałych o zobowiązanie się do osiągnięcia zeroemisyjnści w Unii najpóźniej w 2050 r.
Wyższe ceny energii w pierwszym kwartale 2019 r. napędziły wynik Enei w segmencie wytwarzania. W obszarze sprzedaży energii grupa energetyczna odnotowała, po raz kolejny, stratę.
Jak wynika z opublikowanego wczoraj raportu unijnej agencji statystycznej Eurostat, średnie emisje dwutlenku węgla w Unii Europejskiej w 2018 roku spadły. Polska była jednak w gronie unijnych państw, które w ubiegłym roku swoje emisje zwiększyły.
Wizytujący dzisiaj farmy wiatrowe w woj. łódzkim wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski potwierdził, że w tegorocznych aukcjach zostaną udostępnione duże budżety, które będą mogli zagospodarować inwestorzy wiatrowi i fotowoltaiczni.
Towarowa Giełda Energii odnotowuje w tym roku wyraźny wzrost cen na rynku gwarancji pochodzenia przyznawanych za produkcję energii odnawialnej. Potwierdzają to najnowsze dane za kwiecień.
W ubiegłym miesiącu wolumen obrotu energią elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii utrzymał się na niemal identycznym poziomie jak odnotowany w kwietniu 2018 r. Wyraźny wzrost obrotów w tym okresie nastąpił w przypadku transakcji na rynku spot...
Tauron wszedł do europejskiego konsorcjum, którego celem jest kształtowanie energetycznych zachowań konsumentów. Wymierne efekty na rachunkach klientów indywidualnych mają być widoczne po 2020 roku.
ArcelorMittal Poland planuje tymczasowo wstrzymać pracę wielkiego pieca i stalowni w swoim krakowskim oddziale. Jak tłumaczy koncern, oprócz czynników występujących na rynku stali, ta decyzja wynika z rosnących kosztów energii.
Tak wielu mikroinstalacji, jak w pierwszym kwartale 2019 r., nie podłączano do krajowych sieci jeszcze nigdy. Sektor prosumencki w pierwszych miesiącach br...
W pierwszym kwartale 2019 r. segment Energetyka Odnawialna w Polskiej Grupy Energetycznej wypracował wyższy wynik zarówno w porównaniu do wcześniejszego kwartału jak i analogicznego okresu ubiegłego roku. Dużo słabszy wynik w porównaniu do I kwartału 2018 r...
Prognozy dotyczące podwyżek cen energii spędzają sen z powiek przedsiębiorcom. W kontekście ostatnich zawirowań na rynku energii szczególnego znaczenia nabierają inwestycje firm, które zmierzają do poprawy efektywności energetycznej. Ta może się okazać dobrym sposobem na zapowiadane podwyżki.
Ministerstwo Energii przygotowało projekt nowego rozporządzenia mającego wprowadzić zmiany w zakresie organizacji szkoleń oraz procesu certyfikowania instalatorów odnawialnych źródeł energii.
Mamy do dyspozycji coraz więcej prognoz miksu energetycznego, jaki powinna mieć Polska w 2040 r. Wynika z nich, że odejście od węgla jest możliwe, ale w kwestii tego co go zastąpi, wcale nie ma zgody – pisze Rafał Zasuń z portalu Wysokienapiecie.pl.
Włączenie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii do rozwoju prosumpcji państwowych banków, które z definicji powinny realizować polityki państwowe, to krok w dobrym kierunku, ale potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia – pisze Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.