
Polski wodorowiec nie odpowiada potrzebom dolnośląskiego miasta
Ogłoszony na początku marca przetarg na dostawę 14 fabrycznie nowych autobusów zasilanych wodorem do Wałbrzycha został unieważniony. Do postępowania przystąpiła tylko jedna firma.
Ogłoszony na początku marca przetarg na dostawę 14 fabrycznie nowych autobusów zasilanych wodorem do Wałbrzycha został unieważniony. Do postępowania przystąpiła tylko jedna firma.
PKS w Rzeszowie rozpoczyna budowę pierwszej na Podkarpaciu stacji tankowania wodoru dla autobusów. Inwestycja ta stanowi kluczowy element projektu wprowadzania zeroemisyjnych pojazdów do floty przewoźnika i wpisuje się w działania na rzecz rozwoju ekologicznego transportu publicznego.
Płock inwestuje w autobusy wodorowe – 18 takich pojazdów zasili wkrótce miejski tabor. Będą to pierwsze tego typu środki transportu w mieście.
To będzie druga w Polsce – po Warszawie – strefa ograniczająca ruch starych pojazdów na obszarze miejskim. Polski Alarm Smogowy pozytywnie ocenia decyzję radnych Krakowa, który zdecydowali o wprowadzeniu w mieście strefy czystego transportu.
MPK w Krakowie podpisało umowę na zakup autobusów zasilanych wodorem. Dostarczy je producent związany z holdingiem Zygmunta Solorza. W planach krakowskiego przewoźnika jest zakup nawet 150 autobusów wodorowych.
Grupa Polsat staje się coraz aktywniejsza w obszarze energetyki, w której skupia się na produkcji energii odnawialnej oraz wodoru. W ramach projektów związanych z wodorem Polsat uruchomił w zeszłym roku pierwszy elektrolizer PEM. W tym roku chce uruchomić kolejny elektrolizer – tym razem własnej konstrukcji.
Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie kupi sześć autobusów wodorowych. Pierwsze pojazdy mają trafić do przewoźnika jeszcze w 2025 r., a kolejne dostawy przewidziane są na 2026 r.
W 2024 r. w Unii Europejskiej prawie połowa wszystkich nowo zarejestrowanych autobusów miejskich była bezemisyjna. Jak na tym tle wypada Polska?
MPK Poznań tymczasowo wycofało z eksploatacji 25 autobusów wodorowych Solaris Urbino 12 Hydrogen po tym, jak systemy pokładowe wykryły awarię. Pojazdy zostały natychmiast sprowadzone do zajezdni, a nad rozwiązaniem problemu pracują wspólnie przewoźnik, producent autobusów i dostawca wodoru...
Krakowski przewoźnik rozstrzygnął przetarg na zakup pierwszych autobusów zasilanych wodorem.
Dolnośląskie miasto musiało unieważnić przetarg na dostawę wodoru do zasilania zeromisyjnych pojazdów z miejskiego taboru. Już został ogłoszony kolejny.
MPK Poznań podpisało umowę na dostawę pięciu autobusów wodorowych Solaris Urbino 12 hydrogen. Przewoźnik skorzystał także z opcji rozszerzenia zamówienia o kolejne cztery pojazdy.
Kolejne europejskie miasta postawiły na zeroemisyjny transport publiczny. Pierwsze egzemplarze wodorowych autobusów dotarły już do włoskiej Bolonii i Ferrary. Pojazdy dostarczyła firma Solaris.
W zajezdni autobusowej we Francji doszło do groźnego pożaru, który zniszczył siedem autobusów wodorowych marki Van Hool.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie wybrało najkorzystniejszą ofertę dostawy autobusów wodorowych dla miasta.