
Energia cieplna dla Opola z fotowoltaiki i pomp ciepła
Trwa budowa pilotażowej instalacji energetycznej w budynku przedszkola publicznego nr 33 w Opolu...
Trwa budowa pilotażowej instalacji energetycznej w budynku przedszkola publicznego nr 33 w Opolu...
Poprawa efektywności systemów ciepłowniczych w kolejnych miastach będzie możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu przekazanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.
Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia i Zakopanego podpisali list intencyjny dotyczący wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.
Moc elektrowni fotowoltaicznych uruchomionych w ciągu najbliższych 5 lat ma być wyższa od łącznej mocy wszystkich pozostałych źródeł odnawialnych uruchomionych w tym czasie...
Holendrzy szykują już drugą aukcję dla morskiej energetyki wiatrowej, w której inwestorom nie zostaną zagwarantowane preferencyjne stawki za energię. Jednak w przypadku inwestycji w holenderskim offshore koszty przyłączenia morskich wiatraków ma wziąć na siebie operator systemu przesyłowego.
{więcej}
Brytyjski producent luksusowych samochodów zainwestował w berlińską firmę Qinous wdrażającą rozwiązania z zakresu offgridowych systemów energetycznych łączących odnawialne źródła energii, tradycyjną generację oraz bateryjne magazyny energii.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe w ubiegłym roku uruchomiła największą w Polsce, miejską elektrownię fotowoltaiczną, która znajduje się na dachach zlokalizowanych w centrum Wrocławia bloków mieszkalnych...
Już 115 ładowarek, w tym 88 szybkiego ładowania (DC), funkcjonuje w sieci GreenWay w Polsce i Słowacji – największego operatora stacji ładowania aut elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu stacje szybkiego ładowania GreenWay stanowią ponad 50 proc. takich ładowarek w obu krajach.
Spółka innogy Renewables Polska rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie o łącznej mocy zainstalowanej 594 kWp. To pierwsza tego rodzaju inwestycja Innogy w naszym kraju, który do tej pory inwestował w Polsce w elektrownie wiatrowe, budując w tym zakresie potencjał rzędu 242 MW.
Innogy chce skusić warszawiaków nową taryfą za energię elektryczną. Prąd ma być tańszy, a do tego z OZE. „Zieloną” ofertę mają Polska Grupa Energetyczna i Fortum. Jak się okazuje, zainteresowanie w Polsce zielonymi produktami od sprzedawców energii wcale nie jest małe.
Kraków konsekwentnie wymienia, przy wsparciu unijnych funduszy, swój tabor autobusowy na bardziej niskoemisyjny. Mieszkańcy stolicy Małopolski mogą już korzystać z kilkudziesięciu autobusów hybrydowych i w pełni elektrycznych, a w planach krakowskiego przewoźnika jest zakup aż 150 autobusów elektrycznych.
Spodziewany na drugą połowę br. spadek inwestycji w globalnym sektorze fotowoltaicznym na skutek ograniczenia budowy nowych elektrowni PV w Chinach już przekłada się wyraźnie na spadek cen modułów. Fotowoltaika nadal w szybkim tempie staje się coraz tańszą technologią produkcji energii.
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/42-efektywnosc-energetyczna-2/
Krajowi operatorzy systemów dystrybucyjnych finalizują prace nad zmianami do Karty Aktualizacji Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnych (IRiESD), które dotyczą zasad przyłączania i współpracy z siecią mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.