Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii

Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii
Piotr Czopek, Ministerstwo Energii. Fot. CBE Polska

Zmiana na stanowisku dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w Ministerstwie Energii. Andrzeja Kaźmierskiego zastąpi Piotr Czopek.

Andrzej Kaźmierski pełnił funkcję dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w resorcie energii od marca 2016 roku, zastępując na tym stanowisku Edwarda Słomę, który kierował tym departamentem tymczasowo, po odwołaniu Janusza Pilitowskiego – jeszcze w Ministerstwie Gospodarki, które zostało zlikwidowane pod koniec 2015 r.

Nowy dyrektor departamentu OZE w Ministerstwie Energii, Piotr Czopek, dotychczas pełnił funkcję naczelnika wydziału energii rozproszonej w Departamencie Energii Odnawialnej i Rozproszonej w ME.

REKLAMA

Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej odpowiada m.in. za realizację zadań w zakresie opracowania propozycji działań dotyczących odnawialnych źródeł energii, ciepłownictwa i kogeneracji, w tym biokomponentów i biopaliw ciekłych zmierzających do realizacji celów krajowych w zakresie udziału energii i paliw z odnawialnych źródeł energii zużywanych w sektorach energii elektrycznej, ciepła lub chłodu oraz transportu, a także w zakresie określania wymagań jakościowych dla biopaliw ciekłych i innych paliw odnawialnych.

REKLAMA

Pracę Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej nadzoruje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który w kwietniu ubiegłego roku przejął tę funkcję od zwolnionego wówczas wiceministra energii Andrzeja Piotrowskiego.

Oprócz zmiany na stanowisku dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej, zaszła zmiana również na innym stanowisku kierowniczym w Ministerstwie Energii. Kierowanie Departamentem Energii Jądrowej zakończył Józef Sobolewski.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.