
Ważna zmiana w projekcie przepisów dla morskich wiatraków
Nadal nie wiadomo, kiedy rząd uruchomi aukcje, w której skutecznie o wsparcie będą mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku...
Nadal nie wiadomo, kiedy rząd uruchomi aukcje, w której skutecznie o wsparcie będą mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku...
{więcej}
– Dla inwestorów, rządu i dla rozwoju polskiej branży OZE zaczyna się walka z czasem o to aby aukcje w 2018 roku były sukcesem i aby wolumeny zaproponowane przez ME zostały w pełni wykorzystane – ocenia Instytut Energetyki Odnawialnej w analizie najnowszego projektu nowelizacji ustawy o OZE.
Urząd Regulacji Energetyki informuje, że wprowadzona w życie ustawa o rynku mocy implementuje obowiązek udziału w procesie tzw. certyfikacji ogólnej dotyczący wszystkich właścicieli jednostek wytwórczych, których moc osiągalna brutto jest nie mniejsza niż 2 MW.
Szwedzki koncern energetyczny, który dotychczas swoją aktywność w sektorze OZE skupiał głównie na obszarze morskiej energetyki wiatrowej, teraz informuje o planach budowy elektrowni fotowoltaicznych.
Ciepłownictwo czekają wyzwania, związane z lawiną nowych regulacji: od pakietu zimowego poprzez dyrektywy o OZE i efektywności energetycznej aż po wdrożenie rynku mocy i nowy system wsparcia dla kogeneracji. Ten – w ocenie branży – powinien być niezależny, ale kompatybilny z rynkiem mocy...
Gmina zlokalizowana w województwie warmińsko-mazurskim zainwestuje w fotowoltaikę. Potencjalni wykonawcy mają jeszcze dwa tygodnie na przygotowanie i złożenie wniosku u udział w przetargu na jej wykonanie.
W dniach 27 lutego – 1 marca br. Bruk-Bet Solar uczestniczył w charakterze wystawcy na targach branży fotowoltaicznej Expo Maroc Solaire w Casablance. Przedsiębiorstwo z Tarnowa zostało zaproszone do udziału w wydarzeniu przez ambasadę RP w Rabacie.
W 2017 roku dostawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 100 tys. klientów w Polsce – wynika z szacunków portalu WysokieNapiecie.pl. To oznacza, że średnio co 5 minut ktoś w Polsce wybierał nowego dostawcę prądu, ale odbiorcy w małych Czechach robią to średnio co minutę, a Brytyjczycy co 4 sekundy...
Niemiecki operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom poinformował, że chce wykorzystać swoją istniejącą infrastrukturę do rozwijania sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych.
{więcej}
Branża mikroinstalacji fotowoltaicznych zyska dodatkową możliwość zgłoszenia swoich uwag do zmian w zasadach przyłączania mikroinstalacji, które zaproponowali operatorzy systemu dystrybucyjnego. Wcześniej OSD przyjęli, że kluczowe dla branży zmiany miały wejść w życie już z początkiem przyszłego miesiąca.
Dwuletnia batalia w rządzie PiS o normy jakości dla węgla zakończona. Górnicy wygrali, ekolodzy i naukowcy ponieśli porażkę – proponowane normy są bardzo dalekie od ich postulatów. Co z tym węglowym pasztetem zrobi parlament?
Unijne dotacje na inwestycje w elektrownie fotowoltaiczne w woj. podlaskim to efekt rozstrzygnięcia konkursu w ramach działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jakie instalacje powstaną dzięki unijnemu dofinansowaniu?
PGE Energia Odnawialna S.A...