
„RZ” o kontrowersjach wokół ustawy antywiatrakowej
Dzisiaj posłowie mają kontynuować prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która ma znacząco ograniczyć możliwość stawiania elektrowni wiatrowych...
Dzisiaj posłowie mają kontynuować prace nad ustawą o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która ma znacząco ograniczyć możliwość stawiania elektrowni wiatrowych...
Zarząd Energa S.A. podał, że „w związku z wystąpieniem zmian w otoczeniu rynkowym, takich jak spadek cen świadectw pochodzenia energii oraz utrzymujące się niskie ceny energii elektrycznej, zostały zidentyfikowane przesłanki, które mogą skutkować spadkiem wartości odzyskiwalnej aktywów Grupy Energa„.
Sejm zbliża się do końca prac nad ustawą ograniczającą budowę nowych turbin wiatorwych. Do dzisiaj posłowie i rząd nie przygotowali jednak rzetelnej oceny skutków tych regulacji...
Już w maju odbędzie się pierwsza konferencja Stowarzyszenia Instalatorów Polskich OZE, integrująca środowisko i pomagająca w zwiększeniu koncesjonowanych dochodów w rozwijającej się branży.
Instalacja solarna powstająca przy ul. Harcerskiej w Opolu rozpocznie pracę już pod koniec kwietnia. Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. realizująca inwestycję tuż obok swojej siedziby, zapowiada zakończenie budowy o pół roku szybciej niż planowano...
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER odbędą się w dniach 10–12 maja 2016 r. W Poznaniu swoją ofertę zaprezentują firmy z Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Szwecji, Chin, a nawet odległego Izraela.
Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego skierowano skargę na uchwałę antysmogową, której celem jest walka z nadmiernym zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie poprzez eliminację pieców opalanych węglem.
Urząd Regulacji Energetyki potwierdził, że zgodnie z obowiązującą treścią ustawy o OZE, preferencje, z których mogą korzystać przy inwestycjach w domowe mikroinstalacje OZE osoby fizyczne, nie mogą objąć osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
Fotowoltaika stała się w Bangladeszu źródeł energii elektrycznej dla ok. 25 milionów mieszkańców tego słabo zelektryfikowanego kraju.
Aktualnie w Polsce funkcjonuje ponad 100 naziemnych i ponad 4500 nadachowych elektrowni słonecznych. Pomimo barier regulacyjnych i oporu lobby koncernów energetycznych energetyka słoneczna zaczyna rozwijać się w naszym kraju. Właściciele ww...
Francuski rząd chce przekonać Elona Muska, właściciela Tesli, aby swoją kolejną fabrykę ulokował we Francji, na terenie zamykanej elektrowni jądrowej. Musk szuka lokalizacji pod nową inwestycję na Starym Kontynencie i nie wyklucza wykorzystania tej lokalizacji.
Holandia musi zwiększyć inwestycje, aby zrealizować cel udziału energii odnawialnej w swoim miksie energetycznym na rok 2020. Ponieważ ten kraj ma mocno ograniczone możliwości jeśli chodzi o dostępność gruntów pod inwestycje w OZE, chce zwiększyć produkcję zielonej energii poprzez inwestycje na morzu.
– Bez zrozumienia rynku przedsiębiorca nie może oczekiwać, że znajdą się inwestorzy chętni zainwestować w niego pieniądze, bo to rynek zadecyduje o ich ewentualnym wspólnym sukcesie – mówi w wywiadzie dla portalu Gramwzielone.pl Jakub Miler, nowy dyrektor KIC InnoEnergy w Polsce.
Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ) przedstawiła stanowisko w ramach konsultacji społecznych do opracowanego przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej projektu Krajowego Programu Ochrony Wód Morskich (KPOWM) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Tauron Ciepło przygotowuje się do inwestycji, która doprowadzi do ograniczenia niskiej emisji – jednego z największych problemów ekologicznych regionu śląsko-dąbrowskiego, wynikającego głównie z nieefektywnego spalania węgla w piecach domowych.